HomeKoszykówkaNBA: Wolves stracili przewagę parkietu. Doncić czarował w czwartej kwarcie

NBA: Wolves stracili przewagę parkietu. Doncić czarował w czwartej kwarcie

Źródło: ESPN

Dallas Mavericks lepsi od Minnesota Timberwolves w pierwszym meczu finałów konferencji na Zachodzie. Teksańska ekipa wygrała na wyjeździe 108:105.

Kyrie Irving i Luka Doncic

Luka zachwycił w czwartej kwarcie

Bardzo szybko koszykarze Timberwolves stracili przewagę parkietu. Już w pierwszym meczu serii finałów konferencji dali się pokonać niżej notowanym rywalom. Mavericks do zwycięstwa poprowadził Luka Doncić, który miał sporo problemów przez trzy pierwsze kwarty. Wtedy szalał jednak Kyrie Irving, utrzymując w ten sposób swój zespół w grze.

W kluczowych momentach rytm złapał wreszcie Doncić – w czwartej kwarcie zdobył 15 ze swoich 33 punktów, trafiając nad bezradnymi obrońcami Timberwolves.

Powiedziałem sobie, że musimy wygrać ten mecz, a ja muszę grać znacznie lepiej. Ponieważ przez trzy pierwsze kwarty nie grałem dobrze. Jednak w czwartej kwarcie poszukałem moich ulubionych miejsc na parkiecie i poprowadziłem drużynę do zwycięstwa – mówił po meczu bohater Mavericks.

Timberwolves muszą wyciągnąć wnioski

Gospodarze po spotkaniu żałowali przede wszystkim kosztownych błędów, które ułatwiły zadanie ekipie z Dallas. Dość powiedzieć, że w czwartej kwarcie Wolves popełnili pięć z 10 strat.

Brakuje nam opanowania – tłumaczył trener Chris Finch.

Do tej pory nie byliśmy przetestowani w takich sytuacjach. Ale wyciągniemy z tego wnioski – dodał rozgrywający Mike Conley, zwracając tym samym uwagę na to, że Wolves dotychczas nie grali jeszcze takiej zaciętej końcówki w tegorocznej fazie play-off. Drużyny zostają w Minneapolis. W nocy z piątku na sobotę o godz. 2:30 czasu polskiego starcie numer dwa tej serii.

Niespodzianka na Wembley! Daniel Dubois wygrał wielką walkę
Wielka walka Pudzianowskiego nie na KSW 100. Martin Lewandowski potwierdza
Walsh brutalnie nokautuje Runowskiego. Potężny cios Irlandczyka (WIDEO)
Joshua ujawnił sekret Ronaldo. To dzięki niemu stał się lepszy
KSW 100 z kolejnym mistrzem w zestawieniu! Będzie bronił pasa
Fame MMA się nie zatrzymuje. Mistrz walk na gołe pięści wkracza do gry!
Kolejny mistrz zawalczy na KSW 100! Podejdzie do jedenastej obrony pasa
Linia lotnicza reaguje na sytuację z Usykiem.
Zbliża się wielki powrót Mariusza Pudzianowskiego. Dyrektor KSW przerwał milczenie