HomeKoszykówkaNBA: Luka Doncić na przełamanie. Świetny występ gwiazdy Mavericks

NBA: Luka Doncić na przełamanie. Świetny występ gwiazdy Mavericks

Źródło: ESPN

Luka Doncić poprowadził we wtorek Dallas Mavericks do zwycięstwa 96:93 nad Los Angeles Clippers. Teksańska ekipa wyrównała stan serii i po dwóch spotkaniach jest remis 1-1.

Luka Doncić

ZUMA Press, Inc. / Alamy

Mavericks wygrali, choć Kawhi Leonard wrócił do gry

Doncić rozegrał znakomite zawody, zapisując na konto nie tylko najlepsze w meczu 32 punkty, ale również sześć zbiórek i dziewięć asyst. 23 punkty dołożył Kyrie Irving, a Mavericks powstrzymali szarżę Clippers z trzeciej kwarty. Kluczowe okazało się trafienie Luki nad Jamesem Hardenem na półtorej minuty przed końcem spotkania, które dało zawodnikom z Dallas bezpieczną przewagę.

Gospodarzom nie pomógł powrót do gry Kawhi Leonarda. Był to pierwszy od 31 marca występ gwiazdy kalifornijskiej drużyny. Leonard narzekał w ostatnich tygodniach na problemy z operowanym w przeszłości kolanem. We wtorek na parkiecie spędził 35 minut, a w tym czasie zdobył 15 punktów i siedem zbiórek. Widać było, że potrzebuje trochę czasu, by zrzucić z siebie nieco rdzy.

Clippers pogrążyła przede wszystkim bardzo słaba skuteczność. Gospodarze trafili tylko 37 procent swoich rzutów, w tym zaledwie osiem z 30 prób z dystansu. Mavs poradzili sobie tymczasem mimo kontuzji Daniela Gafforda i Tima Hardawaya Jra. Teraz seria przenosi się na dwa mecze do Teksasu. Najbliższe starcie w nocy z piątku na sobotę o godzinie 2:30 czasu polskiego.

Niespodzianka stała się faktem! Olympiakos w finale Ligi Konferencji
Atalanta Bergamo w finale Ligi Europy! Olympique Marsylia za burtą
Liga Europy: 49. mecz bez porażki Bayeru Leverkusen! Kuriozalny samobój obrońcy Romy [WIDEO]
Przepychanka na BayArena! Sędzia rozdzielał zawodników [WIDEO]
Waldemar Sobota wydał opinię o Michale Skórasiu przed transferem! Z prośbą zwrócił się zarząd Club Brugge
Wzruszające sceny w przerwie meczu reprezentacji. Legenda polskiego “szczypiorniaka” uhonorowana [WIDEO]
Alphonso Davies o przenosinach na Santiago Bernabeu. Czy transfer dojdzie do skutku?
Jacek Magiera: Wiemy, że możemy dokonać czegoś wielkiego
Maldini o najtrudniejszych przeciwnikach. Włoch stawia na brazylijski duet
Rostkowski do Pola: Marciniakowi łatwiej teraz nie będzie, ale FIFA i UEFA nadal go potrzebują