HomeKoszykówkaNBA: Ogromna frustracja LeBrona Jamesa. Po prostu wstał i wyszedł

NBA: Ogromna frustracja LeBrona Jamesa. Po prostu wstał i wyszedł

Źródło: ESPN

Los Angeles Lakers w dramatycznych okolicznościach przegrali drugie spotkanie z Denver Nuggets. Po meczu upust frustracji dał LeBron James, w ostrych słowach krytykując sędziów.

LeBron James

LeBron skrytykował sędziów NBA

Rzutem równo z końcową syreną Jamal Murray dał Nuggets zwycięstwo 101:99 i prowadzenie 2-0 w serii pierwszej rundy z Lakers. Kalifornijska ekipa po spotkaniu postanowiła skupić się na pracy sędziów. LeBron James, gwiazda zespołu, był jednym z tych, którzy skrytykowali arbitrów najmocniej. 39-letni skrzydłowy przypomniał sytuację z końcówki trzeciej kwarty.

Wtedy to sędziowie najpierw odgwizdali faul Michaela Portera Jra. na D’Angelo Russellu, ale po interwencji Michaela Malone’a, trenera Nuggets, zmienili swoją decyzję. – Przecież wyraźnie otrzymał cios w twarz. To po co nam w ogóle centrum powtórek? Nie ma to żadnego sensu – grzmiał James, wskazując na to, że sędziowie mogą korzystać z pomocy asystentów wideo.

W tamtym momencie spotkania Lakers prowadzili 79:69 i po faulu przeciwnika mieli dostać dwa rzuty wolne, ale sędziowie uznali, że kontakt gracza Nuggets z Russellem był minimalny i przewinienie odwołali. – Dla mnie to nie ma to sensu. Wkurza mnie to. Widziałem też, co stało się w meczu między Knicks i Sixers. Co tu się w ogóle dzieje. To aż głupie – dodał LeBron, nie przebierając w słowach, po czym wstał i wyszedł z konferencji.

76ers też nie byli zadowoleni

James przywołał spotkanie w Nowym Jorku, w którym również nie zabrakło kontrowersji i dramatów. 76ers przegrali, choć jeszcze na pół minuty przed końcem mieli pięć punktów przewagi. Knicks w szalonych okolicznościach odrobili jednak straty i wygrali 104:101, wychodząc na prowadzenie 2-0 w serii. Po meczu zawodnicy z Filadelfii – podobnie jak LeBron – nie kryli swoich frustracji.

Joel Embiid wskazywał na kilka błędów, które jego zdaniem popełnili sędziowie. Chodziło m.in. o to, że nie przyznali 76ers przerwy na żądanie, jak również nie odgwizdali fauli tam, gdzie według drużyny z Philly były one wyraźne. – To nie do zaakceptowania. Ale nie jestem sfrustrowany. To my wygramy tę serię – zapewnił Embiid. I on, i James mogą teraz zostać przez NBA za taką krytykę ukarani.

Co może poprawić w swojej grze Iga Świątek? Ekspert ocenia
W tenisie jest większa presja niż w piłce nożnej? Polemika w Kanale Sportowym na przykładzie Kamila Grosickiego
Iga Świątek wypowiedziała się po finale. Nie zabrakło żartów
Tomasz Smokowski ocenia finał między Świątek a Sabalenką. “To było jak najlepszy thriller”
Iga Świątek królową Madrytu! Polka pokonała Sabalenkę po fenomenalnym boju
Iga Świątek pokona Arynę Sabalenkę? Ekspert przedstawił swoje zdanie
Iga Świątek tylko na to czekała. Zrewanżuje się Sabalence?
Iga Świątek zagra w finale Mutua Madrid Open! Wielki sukces ma na wyciągnięcie ręki
Sensacja w Madrycie. Odpadł faworyt turnieju!
WTA Madryt: Iga Świątek poznała rywalkę w meczu półfinałowym