HomeKoszykówkaNBA: Boston Celtics w finale! Znów zdecydowała szalona końcówka [WIDEO]

NBA: Boston Celtics w finale! Znów zdecydowała szalona końcówka [WIDEO]

Źródło: ESPN

Boston Celtics do zera wygrali w finałach konferencji z Indiana Pacers! Jako pierwsi zameldowali się w wielkim finale NBA, gdzie wracają po roku przerwy.

Jaylen Brown

Choć Pacers nie wygrali ani jednego meczu, to wcale nie byli bez szans przeciwko Celtom. W poniedziałek znów długo prowadzili i znów o wszystkim zadecydowała szalona końcówka. Celtics, którzy w sezonie zasadniczym mieli sporo kłopotów w takich momentach, powoli stają się mistrzami rozgrywania decydujących minut. Nawet jeśli chwilami jest w tym sporo chaosu. W czwartym meczu serii bohaterem okazał się Derrick White. To on zdobył decydujące o zwycięstwie punkty w ostatniej minucie, trafiając trójkę z rogu boiska. Świetnie obsłużył go Jaylen Brown, który chwilę wcześniej popisał się też efektownym blokiem.

Pacers – grając w drugim kolejnym meczu bez kontuzjowanego Tyrese Haliburtona – nie zdołali odpowiedzieć, a kluczową zbiórkę w ataku zaliczył jeszcze Jrue Holiday, co pogrzebało szanse gospodarzy. Celtowie mogli więc świętować powrót do finałów NBA po roku przerwy. Najlepszym strzelcem meczu z dorobkiem 29 punktów był wspomniany Brown, który po spotkaniu otrzymał nagrodę im. Larry’ego Birda dla najlepszego zawodnika finałów konferencji na Wschodzie.

Nie spodziewałem się tego. Nigdy nic nie wygrywam – stwierdził 27-latek. – Jako drużyna czujemy, że jesteśmy zupełnie innym zespołem niż poprzednio. Uważam, że jesteśmy gotowi pokazać się z naszej najlepszej strony – dodał.

Bostończycy mogą teraz spokojnie czekać na swojego rywala w wielkim finale. Wszystko wskazuje na to, że będzie to ekipa Dallas Mavericks, która w finałach konferencji na Zachodzie prowadzi 3-0 z zespołem Minnesota Timberwolves. Celtics wiedzą już natomiast, że finały rozpoczną 6 czerwca przed własną publicznością. Mają więc aż 10 dni wolnego, co jest szczególnie ważne dla kontuzjowanego Kristapsa Porzingisa, który przez uraz łydki pauzuje od końcówki kwietnia.

David Raya niczym Szczęsny! Kapitalna parada bramkarza Arsenalu [WIDEO]
Historyczny gol Yamala! Nawiązał do rekordu kolegi z drużyny
Hansi Flick chwali Lewandowskiego po meczu z Monaco. Zwrócił uwagę na jedną rzecz