HomeKoszykówkaNBA: 50 punktów to za mało! O awansie zadecyduje mecz numer siedem [WIDEO]

NBA: 50 punktów to za mało! O awansie zadecyduje mecz numer siedem [WIDEO]

Źródło: ESPN

Aż 50 punktów zdobył Donovan Mitchell, ale było to za mało, by Cleveland Cavaliers wywalczyli awans do drugiej rundy. Spotkanie numer sześć wynikiem 103:96 wygrali gracze Orlando Magic i wyrównali stan serii na 3-3. W niedzielę decydujące starcie numer siedem!

Paolo Banchero i Donovan Mitchell

Mitchell nie uchronił Cavaliers przed porażką

W serii między Cavaliers i Magic kluczowe na razie znaczenie ma przewaga parkietu. Jak do tej pory we wszystkich sześciu meczach wygrywali gospodarze. W piątek Magic przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę w czwartej kwarcie. I to pomimo fantastycznej dyspozycji strzeleckiej Donovana Mitchella. Obrońca Cavaliers rozegrał kapitalne zawody i zakończył je z dorobkiem 50 punktów. W ostatniej odsłonie meczu zdobył wszystkie 18 punktów swojego zespołu.

To i tak było jednak za mało na ekipę z Florydy, którą do zwycięstwa poprowadził 21-letni Paolo Banchero. Skrzydłowy zdobył 27 punktów i trafiał kluczowe rzuty w ostatnich minutach meczu. – Jestem podekscytowany. Przed nami spotkanie o wszystko, więc będziemy znów musieli wyjątkowo się postarać – stwierdził bohater Orlando po zakończeniu piątkowego starcia. Mecz numer siedem, który zadecyduje o awansie, zostanie rozegrany w Cleveland w niedzielę o 19:00 czasu polskiego.

Będzie to pierwszy i jedyny siódmy mecz w tegorocznej pierwszej rundzie fazy play-off NBA. Wszystkie pozostałe serie już się rozstrzygnęły. Na zwycięzcę niedzielnego spotkania czekają już zawodnicy Boston Celtics, czyli najlepsza ekipa sezonu zasadniczego. Celtowie kilka dni temu wyeliminowali Miami Heat i mogą już przygotowywać się do rywalizacji w drugiej rundzie.

Matsenko: Spełniają się moje marzenia. Mam medal ze Śląskiem, ale chcę więcej
Jagiellonia wraca na fotel lidera! Podział punktów w Gliwicach
Bartosz Slisz z debiutanckim trafieniem w MLS. Polak przymierzył z dystansu [WIDEO]
Nowy kandydat na trenera Chelsea. Dziennikarz ujawnia zaskakujące nazwisko
Jacek Magiera: Zagraliśmy bardzo dojrzały mecz
Maciej Kędziorek: Nie zamierzamy się poddać
Niespodzianka w składzie Realu Madryt? Może dojść do debiutu od pierwszych minut!
Fortuna 1 liga: Wisła Kraków rozbita w Katowicach. Bramka stadiony świata Arkadiusza Rogali [WIDEO]
Śląsk walczy do samego końca. Śląsk Wrocław – Radomiak Radom 2:0 (RELACJA)