HomeKoszykówkaKolejna porażka kadry koszykarzy. Sochan zagra dopiero w Polsce

Kolejna porażka kadry koszykarzy. Sochan zagra dopiero w Polsce

Źródło: KoszKadra

Reprezentacja Polski w drugim meczu przygotowawczym do turnieju kwalifikacyjnego do tegorocznych igrzysk przegrała 68:82 z Chorwacją.

Mateusz Ponitka vs Chorwacja

Wojciech Figurski/400mm.pl

Chorwaci rozkręcili się w drugiej połowie

O wyniku zadecydowała druga połowa. W pierwszej podopieczni trenera Igora Milicica prowadzili wyrównaną walkę z gospodarzami. Ci odskoczyli dopiero po zmianie stron, dominując przede wszystkim po atakowanej stronie parkietu. Najlepszym strzelcem meczu z dorobkiem 19 punktów był Ivica Zubac, na co dzień środkowy Los Angeles Clippers z NBA. Wśród Polaków najwięcej punktów (15) zdobył Michał Michalak.

W pierwszej połowie zagraliśmy naprawdę dobrze w obronie, a w ataku egzekwowaliśmy zagrywki. Problemy zaczęły się w trzeciej kwarcie, kiedy pozwoliliśmy Chorwatom się rozkręcić – tłumaczył Michalak po meczu, cytowany przez oficjalną stronę kadry. – W tym momencie wyniki nie są najważniejsze. Chcemy przede wszystkim złapać dobrą formę przed wyjazdem do Walencji. Ciągle pracujemy nad pewnymi elementami – dodał rozgrywający AJ Slaughter.

Jeremy Sochan pokaże się przed polskimi kibicami

Drugi z rzędu mecz opuścił Jeremy Sochan. Nie zagra on także w poniedziałkowym starciu z Brazylią. – Nie chcemy niczego przyspieszać na siłę. Jeremy aktywnie bierze udział w treningach kadry, ale też cały czas realizuje program powrotu na parkiet przygotowany przez jego staff z NBA w porozumieniu naszym sztabem medycznym – wyjaśnił Łukasz Koszarek, dyrektor kadry. Warto przypomnieć, że skrzydłowy San Antonio Spurs przedwcześnie zakończył swój drugi sezon w NBA z powodu kontuzji kolana, po którym musiał przejść zabieg artroskopii.

Sochan do gry wrócić ma w Polsce, bo przed kadrą po powrocie z Chorwacji jeszcze dwa mecze kontrolne: w piątek 28 czerwca w Katowicach z Nową Zelandią oraz w sobotę 29 czerwca w Sosnowcu z Filipinami. Turniej kwalifikacyjny w Walencji odbędzie się w dniach 2-7 lipca.

Tomasz Tułacz chwali Raków. Ciepłe słowa trenera Puszczy
Wieczysta Kraków nie marnuje takich prezentów. Obrońcy odcięło prąd [WIDEO]
Grabara robił co mógł! Wolsfburg stracił wygraną w samej końcówce
Kosta Runjaić napędził strachu mistrzom! Udinese nie ma się czego wstydzić [WIDEO]
Co za wyczyn gwiazdy Chelsea! Zrobił to jako pierwszy w historii
Raków znów zwycięski! Puszcza rozbita w Częstochowie [WIDEO]
To on skorzysta na odejściu Fornalika? Jasne stwierdzenie nowego trenera
Fran Tudor pomógł wzmocnić ligowego rywala. Skomplementował Polskę
Gerstenstein liczy na poprawę swojej sytuacji w Śląsku Wrocław. “Chcę występować w Ekstraklasie”
Bartolewski ocenia sytuację Śląska Wrocław. “Niedługo nadejdzie przełamanie”