HomeKoszykówkaBahamy pokazały siłę. Teraz czas na polskich koszykarzy!

Bahamy pokazały siłę. Teraz czas na polskich koszykarzy!

Źródło: FIBA

Bahamy o krok bliżej awansu do półfinału koszykarskiego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Paryżu. We wtorek ten wyspiarski kraj wygrał 96:85 z Finlandią.

Buddy Hield

Buddy Hield (fot. fiba.basketball)

Bahamy będą trudnym rywalem

Potwierdziło się tym samym, że Bahamy będą dla Polski bardzo trudnym rywalem. W reprezentacji gra trzech zawodników na co dzień występujących w NBA i każdy zrobił przeciwko Finlandii różnicę. Najlepszym strzelcem był Buddy Hield, który w drodze po 24 punkty trafił sześć trójek. 19 punktów dołożył DeAndre Aston, a 16 punktów – w tym ważne trafienia w czwartej kwarcie – miał Eric Gordon.

W swoim seniorskim debiucie zachwycił również VJ Edgecombe. 18-latek zagrał bardzo dojrzale i zapisał na konto 20 punktów, potwierdzając swój spory talent. Edgecombe jest studentem na uniwerku Baylor – tym samym, z którego do NBA wyfrunął Jeremy Sochan.

Finlandia gra w osłabieniu

Dla wyniku kluczowa okazała się trzecia kwarta, w której to Bahamy odrobiły 12-punktową stratę. W czwartej odsłonie Finlandczycy próbowali jeszcze podjąć walkę, ale bezskutecznie. W meczu nie zagrał kapitan reprezentacji Sasu Salin. Było to kolejne osłabienie skandynawskiego kraju, który na turniej do Walencji przyleciał bez swojej największej gwiazdy w osobie Lauriego Markkanena.

W środę rywalizację rozpoczyna polska kadra koszykarzy, która o godz. 17:30 zmierzy się z Bahamami (transmisja w TVP SPORT). Już w czwartek Polacy zagrają natomiast z Finlandią. Dwie najlepsze zespoły z grupy awansują do półfinałów. W rywalizacji w drugiej grupie na początek Hiszpanie okazali się lepsi od Libanu, demolując rywala 104:59.

Więcej w temacie walki polskiej reprezentacji o Paryż można przeczytać tutaj.

Radość po słabym meczu. Francuskie media po starciu z Portugalią
Euro 2024: Francja wygrała wojnę nerwów w rzutach karnych i ma półfinał! Portugalia jedzie do domu
Im strzelać nie kazano. Niechlubny wynik Portugalczyków
Jaki ojciec, taki syn. Cudowna historia bohatera Hiszpanów [WIDEO]
Kolejne odejście z reprezentacji Niemiec? Weteran zabrał głos
Barcelona go olała, a teraz jest bohaterem Hiszpanów. Szalony plan się powiódł
Toni Kroos pełen żalu po porażce z Hiszpanią. “Marzenie legło w gruzach”
Serdeczność przed meczem. Życzliwe przywitanie Marciniaka z Ronaldo [WIDEO]
Żegnaj, geniuszu. Toni Kroos skończył karierę, a już trzeba za nim tęsknić
Poważne osłabienia Hiszpanii przed meczem o finał. Tych piłkarzy na pewno zabraknie!