HomeInne sportyWysokie zwycięstwo Industrii Kielce w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów!

Wysokie zwycięstwo Industrii Kielce w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów!

Źródło: własne

Szczypiorniści Industrii Kielce odnieśli wysokie zwycięstwo nad duńskim GOG w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Kielczanie wygrali 33:25.

Industria Kielce

PressFocus / Paweł Bejnarowicz

Wszystko pod kontrolą

Industria Kielce po zajęciu czwartego miejsca w grupie A trafiła na duński zespół GOG w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Kielczanie byli niewielkim faworytem środowej rywalizacji, a na parkiecie w Danii potwierdzili swoją wyższość nad rywalami ze Skandynawii.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando polskiej drużyny. Natychmiast objęte prowadzenie ułatwiło ekipie Industrii wejście w mecz. Przewaga z każdą minutą rosła, a na przerwę Kielczanie schodzili z ośmiopunktową przewagą, prowadząc 18:10.

W drugiej połowie gospodarze weszli na nieco wyższy poziom, ale nie wystarczyło to im, by jakkolwiek zbliżyć się do Kielczan. Przez cały czas trwania drugiej odsłony rywalizacja toczyła się punkt za punkt, a ostateczny wynik rywalizacji to ośmiopunktowe zwycięstwo Industrii – ekipa z Polski wygrała cały mecz 33:25.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się 3 kwietnia o godzinie 18:45 w kieleckiej Hali Legionów. Wszystko wskazuje na to, że kwestia awansu polskiego zespołu do dalszej fazy rozgrywek jest jedynie formalnością. Na zwycięzcę pary Industria Kielce – GOG w ćwierćfinale czeka obrońca trofeum, SC Magdeburg.

GOG – Industria Kielce 25:33 (10:18)

Real Madryt jest nim zafascynowany. “Może być opcją na 2025 rok”
Górnik Zabrze nie dał szans ŁKS-owi! Zabrzanie sprawią sensację?