HomeInne sportyOgromny sukces polskich osad wioślarskich. Dwa złota młodzieżowych MŚ!

Ogromny sukces polskich osad wioślarskich. Dwa złota młodzieżowych MŚ!

Źródło: PZTW

Dwie polskie osady – dwójka podwójna (Konrad Domański i Jakub Woźniak) i czwórka podwójna (Mikołaj Kulka, Michał Rańda, Cezary Litka i Daniel Gałęza) sięgnęły po młodzieżowe mistrzostwo świata. Obie ekipy w wielkim stylu wygrały finałowe biegi w kanadyjskim St. Catharines i wywalczyły złote medale.

Wioślarze

World Rowing

Polska dwójka podwójna ze złotem

Już w przedbiegach polski duet pokazał się ze znakomitej strony. Domański i Woźniak pokonali dystans 2000 metrów w czasie 06:14.52, wyprzedzając drugich Portugalczyków o prawie osiem sekund. Uzyskali najlepszy czas spośród wszystkich 14 osad, które wystartowały w tej fazie.

W półfinale Polacy ponownie mieli najlepszy czas spośród 12 uczestniczących ekip. Do mety dopłynęli z czasem 06:45.83, wyprzedzając drugich Włochów o prawie dwie sekundy. Tak świetne rezultaty sprawiały, że biało-czerwoni byli faworytami do sięgnięcia po złoto.

W decydującym biegu Domański i Woźniak prowadzili z dość sporą przewagą już od pierwszej ćwiartki dystansu. Po jego połowie wyprzedzali Australijczyków już o niecałe dwie sekundy i utrzymali to do samego końca. Do mety dopłynęli z czasem 06:11.09, sięgając po młodzieżowe mistrzostwo świata.

Polska czwórka również z młodzieżowym mistrzostwem świata

W rywalizacji czwórek podwójnych medalowe aspiracje mieli z kolei Mikołaj Kulka, Michał Rańda, Cezary Litka i Daniel Gałęza. W swoim przebiegu biało-czerwoni uzyskali drugi czas (05:44.31), natomiast w półfinale okazali się najszybsi z czasem 06:09.32.

Polska czwórka była więc jednym z faworytów do sięgnięcia po złoto i potwierdziła to już po pierwszych 500 metrach, osiągając niemal pół sekundy przewagi nad Czechami. Utrzymywali ją do samego końca – pokonali dystans 2000 metrów z czasem 05:39.53, co również dało im tytuł młodzieżowych mistrzów świata.

Superkomputer stawia sprawę jasno. Oto drużyna, która wygra Ligę Mistrzów!
Niebiescy górą w derbach! Ruch minimalnie pokonał GKS Tychy [WIDEO]
Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli