HomeInne sportyKajakarstwo C1 na 1000 metrów mężczyzn. Wiktor Głazunow wystąpi w finale olimpijskim!

W półfinale Kajakarstwa C1 na 1000 metrów mężczyzn wystąpił Wiktor Głazunow. Polak zaprezentował się bardzo dobrze i wywalczył sobie awans do finału igrzysk olimpijskich. 30-latek zajął 3. miejsce w swoim biegu.

Głazunow

Associated Press / Alamy Stock Photo

Głazunow w finale igrzysk

Piątkowy poranek dla polskiego kajakarstwa nie zaczął się dobrze. Z rywalizacji odpadły dwie polskie ekipy K2 w kajakarstwie kobiet. Polki zajęły 6. i 7. miejsce w w swoim biegu. Podobnie zaprezentowali się natomiast Jakub Stepun oraz Przemysław Korsak. Polacy nie wywalczyli awansu do finału i podobnie jak Polki, odpadli w biegu półfinałowym. Sytuacje poprawiły Dorota Borkowska i Sylwia Szczerbińska w biegu C2 na 500 metrów, które wywalczyły awans do finału. Przykład z nich wziął Wiktor Głazunow, który również wywalczył sobie awans do olimpijskiego finału.

Polak od samego początku utrzymał wysokie tempo, dzięki czemu ciągle zajmował miejsce w czołówce. Finalnie Polakowi udało się dopłynąć na trzecim miejscu, które dało awans do finału. Wiktor uzyskał czas 3:45:30 i stracił zaledwie 0,52 s do pierwszego Sebastiana Brendela z Niemiec. Drugie miejsce zajął Brazylijczyk, Isaquias Queiroz. O medal Polak powalczy już dziś, 9 sierpnia.