HomeInne sportySzczerbińska i Borowska w finale kajakarstwa C2 na 500 metrów! Będą walczyć o medale

Dorota Borowska oraz Sylwia Szczerbińska brały udział w półfinale igrzysk olimpijskich w kajakarstwie C2 na 500 merów. Polki awansowały do finału.

Sylwia Szczerbińska Dorota Borowska

Szczerbińska i Borowska w finale

Borowska oraz Szczerbińska świetnie poradziły sobie w biegu ćwierćfinałowym kajakarstwa C2 na 500 metrów. Polki w swojej stawce okazały się najlepsze z czasem lepszym od drugich Mołdawianek o 0,83 sekundy. Trzecie miejsce w ćwierćfinale z udziałem naszych reprezentantek zajęły Kubanki. Pozostałe dwie lokaty przypadły odpowiednio Niemkom oraz Nigeryjkom.

Polski duet w półfinale musiał rywalizować natomiast z osadami Chilijek, Hiszpanek, Chinek oraz Kubanek. Polki nieźle rozpoczęły wyścig i na początku utrzymywały się na trzeciej pozycji. Najbardziej od reszty stawki odstawały Kubanki oraz Chilijki. Najlepiej prezentowały się Chinki. Nasze reprezentantki pokonał 250 metrów w czasie 57,01 sekundy.

Cały wyścig ukończyły natomiast w minutę oraz 57 sekund i zajęły czwarte miejsce, co dało im awans do finału i walki o wymarzone medale. Bieg wygrały Chinki. Tuż za nimi uplasowały się Hiszpanki oraz Kubanki. Ostatnie miejsce zajęła osada Chilijek.

Finał w kajakarstwie C2 na 500 metrów odbędzie się jeszcze dziś, 9 sierpnia. Start wyścigu o medale zaplanowany jest na godzinę 12:40.

Przemowa Feio w przerwie meczu z Rakowem. Ujawniono, co mówił [WIDEO]
Mecz Ekstraklasy budzi zainteresowanie policji i prokuratury. Klub wciąż czeka na karę