HomeInne sportyWielki sukces Katarzyny Niewiadomej! Triumf Polki w Tour de France

Wielki sukces Katarzyny Niewiadomej! Triumf Polki w Tour de France

Katarzyna Niewiadoma wygrała Tour de France Femmes! Polka wyprzedziła najgroźniejsze rywalki z Holandii i triumfowała w wyścigu.

Katarzyna Niewiadoma

Holenderskie faworytki

Tegoroczny wyścig był dopiero trzecią edycją żeńskiej wersji Tour de France. W minionych dwóch latach za każdym razem wygrywały kolarki z Holandii. W 2022 roku najlepsza była Annemiek van Vleuten, a rok później żółtą koszulkę zwyciężczyni założyła Demi Vollering.

W tym roku Holenderki ponownie miały szansę, aby “zasiąść” na kolarskim tronie. W pierwszych czterech etapach wyścigu triumfowały zawodniczki z tego kraju, w tym raz broniąca tytułu Vollering. Ostatecznie, na dwóch miejscach podium – trzecim i drugim – uplasowały się kolarki z Niderlandów.

Na trzeciej pozycji znalazła się Pauliena Rooijakkers. Drugie miejsce przypadło wspomnianej Vollering. Kto był zatem pierwszy?

Katarzyna Niewiadoma wygrała Tour de France

Wielką dumę polskim kibicom sprawiła Katarzyna Niewiadoma. To 29-letnia kolarka z Limanowej wygrała trzecią edycję Tour de France Femmes. Polka pokonała obrończynię tytułu, Demi Vollering, o zaledwie cztery sekundy!

Niewiadoma ma za sobą przejechane prawie 950 kilometrów. Wszystkie zawodniczki w tym roku miały do pokonania dokładny dystans 949.7 km.