HomeInne sportyRóża Kozakowska doceniona! Wzięła udział w akcji “Picture of Health” fotografki Annie Leibovitz

Róża Kozakowska doceniona! Wzięła udział w akcji “Picture of Health” fotografki Annie Leibovitz

Źródło: BUPA

Aktualizacja:

Róża Kozakowska, jedna z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletek z niepełnosprawnością, doczekała się dużego wyróżnienia. Została pierwszą Polką, której sesję zdjęciową w ramach akcji “Picture of Health” zrobiła Annie Leibovitz, wybitna i ceniona fotografka.

Róża Kozakowska

Annie Leibovitz / Picture of Health

Wielkie wyróżnienie dla Róży Kozakowskiej

Słynna, niejednokrotnie nagradzana fotografka wykonała portrety parasportowców w ramach akcji “Picture of Health”. Głównym celem kampanii jest jak najlepsze pokazanie różnych definicji zdrowia. Ma ona związek z badaniami sieci Bupa, zgodnie z którymi 4 na 5 mieszkańców Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Australii twierdzi, że wizerunek zdrowia w mediach jest prezentowany niewłaściwie.

Na fotografiach uchwyconych zostało sześcioro sportowców z niepełnosprawnościami, co również ma związek z organizowanymi w lipcu i sierpniu 2024 roku w Paryżu, Igrzyskami Olimpijskimi i Paraolimpijskimi. Leibovitz uchwyciła m.in. Różę Kozakowską, złotą medalistkę w rzucie maczugą i pchnięciu kulą.

Mój obraz zdrowia to… siła do pokonywania trudności, które początkowo wydawały się niemożliwe do pokonania. W moim przypadku niemożliwe nie istnieje – powiedziała Kozakowska, odnosząc się do tytułu kampanii.

Róża Kozakowska w młodości zapowiadała się na świetną sprinterkę. Jej plany zaprzepaściło ukąszenie kleszcza, w wyniku którego zachorowała na neuroboreliozę stawowo-mózgową. Ta z kolei zaatakowała jej układ nerwowy. Początkowo znakomicie radziła sobie w skoku w dal, ale w trakcie pandemii przestała chodzić i zmieniła dyscyplinę, decydując się na pchnięcie kulą i rzut maczugą.

Leibovitz fotografowała gwiazdy

Annie Leibovitz to słynna amerykańska fotografka i portrecistka. Wielokrotnie była nagradzana – zyskała m.in. miano Fotografa Roku od ASME (American Society of Magazine Editors) czy Nagrodę Grammy. Fotografowała największe postaci świata rozrywki, takie jak John Lennon, Michael Jackson, Andy Warhol, Whoopi Goldberg, Meryl Streep, a nawet Elżbieta II.

Leibovitz w przeszłości miała także spory związek ze sportem. W 1986 roku była oficjalnym fotografem na mistrzostwach świata w Meksyku, natomiast 10 lat później tę samą rolę pełniła podczas igrzysk olimpijskich w Atlancie.

Kategorie:

PROMOCJE BUKMACHERÓW

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Absurdalna sytuacja w Warcie Poznań. Klub prosi piłkarzy o zrzeczenie się pensji
Zaskakująca zmiana w środku pola reprezentacji Polski? Selekcjoner powoli odsłania karty na mecz z Holandią
Złe informacje w sprawie kontuzji przed meczem Polski z Holandią. Probierz może zmienić swój plan!
Toni Kroos kolejny raz dał koncert. Na takim poziomie podczas Euro nie zagrał nikt od ponad 40 lat!
Ciekawe nazwisko trafi do Ekstraklasy? To wicemistrz Szwajcarii
W Niemczech taniej niż na Narodowym? Sprawdziliśmy ceny w strefie kibica podczas Euro 2024!
Borek podsumowuje mecz Niemców. “Ci dwaj młodzi ludzie wyglądali jak kosmici”
Kluczowy piłkarz spadkowicza zostaje na dłużej. Pomoże w powrocie do Ekstraklasy?
Pobity rekord przez Niemców. Dokonali historii
Mistrzowskiej drużyny już nie ma. Nowa twarz Włochów. Oni wciąż wierzą!