HomeInne sportyDramat Roberta Kubicy! Polak nie dokończy słynnego wyścigu

Dramat Roberta Kubicy! Polak nie dokończy słynnego wyścigu

Źródło: X/Cezary Gutowski

Udział Roberta Kubicy w legendarnym wyścigu Le Mans 24h właśnie dobiegł końca. Podczas wizyty w pit stopie z jego samochodu zaczął lecieć dym. Jego AF Corse Ferrari wróciło już do garażu.

Robert Kubica

Robert Kubica już nie pojedzie w wyścigu 24h Le Mans

Po świetnym początku 24-godzinnego wyścigu Le Mans Robert Kubica został ukarany za spowodowanie wypadku, w wyniku którego samochód BMW uderzył w barierki. Jak się okazało, nie był to koniec złych informacji dla polskiego kierowcy. Na cztery godziny przed końcem rywalizacji w jego samochodzie doszło do usterki.

Kubica natychmiast zjechał do boksu. W pit stopie z hamulców jego AF Corse Ferrari zaczął lecieć dym. Mechanicy włoskiego zespołu próbowali jeszcze naprawić samochód, lecz ta sztuka im się nie udała. Samochód został wycofany do garażu. Tym samym Polak przedwcześnie zakończył rywalizację w słynnym wyścigu. Przed feralnym wypadkiem jego zespół liczył się w walce o podium 24h Le Mans.

Polski kierowca może mówić o olbrzymim pechu. Każdy z jego czterech startów w słynnych zawodach kończył się niepowodzeniem. Jego debiut na francuskich torach miał miejsce w 2021. Na ostatnim okrążeniu wyścigu w jego samochodzie doszło do awarii jednego z kół, przez co 39-latek nie ukończył wyścigu. W dwóch kolejnych latach zajmował drugie miejsce w końcowej klasyfikacji. Nie dowiemy się już, którą pozycję zająłby w tym roku.

Tomasz Tułacz chwali Raków. Ciepłe słowa trenera Puszczy
Wieczysta Kraków nie marnuje takich prezentów. Obrońcy odcięło prąd [WIDEO]
Grabara robił co mógł! Wolsfburg stracił wygraną w samej końcówce
Kosta Runjaić napędził strachu mistrzom! Udinese nie ma się czego wstydzić [WIDEO]
Co za wyczyn gwiazdy Chelsea! Zrobił to jako pierwszy w historii
Raków znów zwycięski! Puszcza rozbita w Częstochowie [WIDEO]
To on skorzysta na odejściu Fornalika? Jasne stwierdzenie nowego trenera
Fran Tudor pomógł wzmocnić ligowego rywala. Skomplementował Polskę
Gerstenstein liczy na poprawę swojej sytuacji w Śląsku Wrocław. “Chcę występować w Ekstraklasie”
Bartolewski ocenia sytuację Śląska Wrocław. “Niedługo nadejdzie przełamanie”