HomeInne sportyWielki dzień dla polskiego sportu. Jest awans Polski w klasyfikacji medalowej!

Wielki dzień dla polskiego sportu. Jest awans Polski w klasyfikacji medalowej!

Źródło: Własne/Kanał Sportowy

Po 11. dniu Igrzysk Olimpijskich w Paryżu reprezentacja Polski wreszcie może pochwalić się złotym medalem. Po zwycięstwie Aleksandry Mirosław we wspinaczce na czas Polacy wyprzedzili wiele krajów w klasyfikacji medalowej.

Aleksandra Mirosław

saolab / Alamy

Polska w czwartej dziesiątce klasyfikacji medalowej igrzysk

Przed rozpoczęciem środowych zmagań na igrzyskach w Paryżu reprezentacja Polski miała na swoim koncie zaledwie cztery medale. Na drugim stopniu olimpijskiego podium stanęła Klaudia Zielińska (kajakarstwo). Brąz przypadł za to Idze Świątek, drużynie szpadzistek (Aleksandra Jarecka, Alicja Klasik, Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Renata Knapik-Miazga) i wioślarskiej czwórce podwójnej (Dominik Czaja, Mirosław Ziętarski, Fabian Barański, Mateusz Biskup).

Podczas 11. dnia igrzysk nastąpił pewien przełom. Pierwsze złoto dla reprezentacji Polski wywalczyła Aleksandra Mirosław, która nie miała sobie równych we wspinaczce na czas. W tej samej konkurencji brązowy medal wywalczyła Aleksandra Kałucka.

Sukces Mirosław sprawił, że Polska aktualnie zajmuje 35. lokatę w klasyfikacji medalowej. Biało-czerwoni zaliczyli więc duży awans w tabeli. Polacy mają na swoim koncie sześć medali – cztery brązowe, jeden srebrny i jeden złoty.

Warto wspomnieć, że już niedługo reprezentacja Polski zdobędzie jeszcze więcej medali. W piątek o możliwość stanięcia na olimpijskim podium powalczy Natalia Kaczmarek. Polska biegaczka wygrała swój bieg półfinałowy na 400 metrów, potwierdzając tym samym formę przed wielkim finałem. Dzień później o złoto powalczą polscy siatkarze, którzy w półfinale pokonali Stany Zjednoczone 3:2. A to nie koniec sportowych wrażeń – w jednym z sobotnich finałów zobaczymy Julię Szeremetę. Młoda polska bokserska pewnie poradziła sobie z Nesthą Petrucio i zagwarantowała sobie walkę o triumf na igrzyskach.

W tabeli medalowej prowadzą Amerykanie

Po 11. dniach igrzysk w Paryżu widać dwie reprezentacje, które będą zapewne bić się między sobą o miano lidera klasyfikacji medalowej. Mowa o USA i Chinach, a więc olimpijskich potęgach. Na razie na czele tabeli utrzymują się zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych, którzy zdobyli aż 94 medale – w tym 27 złotych. Sklasyfikowani na drugim miejscu Chińczycy tracą do Amerykanów tylko dwa złote krążki.

Na trzeciej pozycji z 18 złotymi medalami znajduje się reprezentacja Australii. Barierę dziesięciu złotych krążków przekroczyły również reprezentacje Francji, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej i Japonii. Pierwszą dziesiątkę zamykają Włosi, Holendrzy i Niemcy.

Do zakończenia rywalizacji w Paryżu zostało już tylko kilka dni. Oficjalna ceremonia igrzysk olimpijskich odbędzie się 11 sierpnia (niedziela).

Fame MMA się nie zatrzymuje. Mistrz walk na gołe pięści wkracza do gry!
Kolejny mistrz zawalczy na KSW 100! Podejdzie do jedenastej obrony pasa
Linia lotnicza reaguje na sytuację z Usykiem.
Zbliża się wielki powrót Mariusza Pudzianowskiego. Dyrektor KSW przerwał milczenie