HomeInne sportyPierwsze półfinały Tauron Hokej Ligi za nami. Goście bliżej finału

Pierwsze półfinały Tauron Hokej Ligi za nami. Goście bliżej finału

Źródło: własne

W niedzielę rozpoczęły się półfinały fazy play-off Tauron Hokej Ligi. Do niespodzianki doszło w Katowicach, gdzie broniący mistrzostwa Polski GKS Katowice przegrał z JKH GKS-em Jastrzębie. Krok w kierunku finału zrobił GKS Tychy, który wygrał z Unią Oświęcim.

Tauron Hokej Liga

Dwubramkowe zwycięstwa gości

Spotkanie z GKS-em Katowice rozpoczęło się znakomicie dla zawodników z Jastrzębia. Już po nieco ponad trzech minutach gry do siatki trafił Maciej Urbanowicz. Był on największym bohaterem niedzielnego starcia, bo w trzeciej tercji przy stanie 1:1 zdobył drugą bramkę dla gości. Gol dla GKS Katowice padł w pierwszej tercji za sprawą Grzegorza Pasiuta. Reprezentant Polski udowodnił, że play-offach jest w super formie bo ma na koncie już dziewięć punktów.

Katowiczanie robili wszystko, aby odrobić straty. W samej końcówce postanowili zaryzykować i z tego powodu wycofali bramkarza. To się zemściło na 17 sekund przed końcową syreną, bo wynik na 3:1 ustalił Tuukka Rajamaki. Fin zanotował swoje pierwsze trafienie w tegorocznym play-offie.

Bliżej wielkiego finału jest GKS Tychy. Tyszanie pokonali w Oświęcimiu miejscową Unię 2:0. Oba trafienia padły w drugiej tercji. Najpierw po niespełna trzech minutach do siatki trafił Filip Komorski. Cztery minuty później gola zdobył Estończyk Mark Viitanen. Dla obu zawodników były to trzecie bramki w tegorocznym playoffie.

Kolejne mecze w tych parach odbędą się w poniedziałek. Gospodarzami będą te same drużyny, które były gospodarzami w niedzielę. Rywalizacja w tej fazie toczy się do czterech wygranych.

Nowy nabytek Rakowa ma problem. Marek Papszun nie będzie zadowolony!
Znany dziennikarz zawieszony w TVP! Nie skomentuje Igrzysk Olimpijskich
Nowy piłkarz Realu rozpłakał się na prezentacji. “Nie mam słów”
Neymar wraca do treningów! Nie było go 10 miesięcy
Maguire o nowym piłkarzu Manchesteru: Jest jeszcze bardzo młody
Manchester United przechwyci zawodnika Bayernu? Miał trafić do innego klubu Premier League
David De Gea znalazł nowy klub? Może zostać w Europie!