HomeInne sportyMamy medal na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy! Pia Skrzyszowska z rekordem życiowym

Źródło: PZLANews/TVP Sport

Pia Skrzyszowska została brązową medalistką w biegu na 100 metrów przez płotki na mistrzostwach Europy w Rzymie. Polka pobiła także swój rekord życiowy. Dystans pokonała w czasie 12,42 sekundy.

Pia Skrzyszowska

Skrzyszowska z najlepszym biegiem w karierze

Pia Skrzyszowska bez problemu przeszła przez tegoroczne kwalifikacje. W półfinale dobiegła natomiast na metę jako druga i zakwalifikowała się tym samym do finału w biegach na 100 metrów przez płotki na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie.

23-latka w finałowym biegu zaprezentowała się bardzo dobrze i zdobyła brązowy medal. Ostatecznie dystans pokonała w czasie 12,42 sekundy, co stanowi jej życiowy rekord. O dwie setne sekundy lepsza od Polki okazała się Szwajcarka, Ditaji Kambundji. Bezsprzecznie najlepsza okazała się natomiast Francuzka, Cyrena Samba-Mayela. 23-latka sięgnęła po złoto z czasem 12.31 sekundy. Dla niej to także wyjątkowe osiągnięcie, ponieważ ustanowiła tym samym nowy rekord mistrzostw Europy. Tuż za podium uplasowała się natomiast Brytyjka, Cindy Sember.

Skrzyszowska była jedyną Polką, która pobiegła w finale. Na wcześniejszym etapie odpadły za to Klaudia Wojtunik, Klaudia Siciarz, a także Marika Majewska.

Legenda Atletico odejdzie z klubu? Wskazał już preferowany kierunek
Michał Probierz staje w obronie reprezentanta Polski. Ważna wypowiedź
Wichniarek zabrał głos po meczu pożegnalnym. “Coś niesamowitego”
Kolejne problemy polskich kadrowiczów. Michał Probierz przekazał złe wieści
Alarm w Śląsku Wrocław! Kontuzja wschodzącej gwiazdy pogłębi problemy zespołu?
Reprezentant Polski straci miejsce w składzie? Ekspert stawia sprawę jasno
Strzelił gola i nie celebrował. Anglia wygrała z Irlandią! [WIDEO]
Gwiazda reprezentacji Chorwacji przed meczem z Polską: Martwimy się wynikami naszego zespołu