HomeInne sportyGenialny bieg Natalii Kaczmarek! Najlepszy wynik w sezonie na 400 metrów [WIDEO]

Źródło: Własne/Polsat Sport/Athletic News

Natalia Kaczmarek zajęła drugie miejsce w biegu na 400 metrów podczas lekkoatletycznego mityngu w ramach Diamentowej Ligi w Oslo. Polka dobiegła do mety ze znakomitym czasem 49,30, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie.

Natalia Kaczmarek

Marcin Bulanda / PressFocus

Świetny wynik Natalii Kaczmarek

Z każdym kolejnym występem Natalia Kaczmarek potwierdza, że jej forma przed mistrzostwami Europy w Rzymie i igrzyskami olimpijskimi w Paryżu jest znakomita. Tym razem wicemistrzyni świata pokazała to przy okazji mityngu Diamentowej Ligi w Oslo.

Kaczmarek co prawda nie wygrała biegu na 400 metrów – triumfowała Marileidy Paulino z Dominikany, która dobiegła do mety z czasem 49,30. Polka zajęła drugie miejsce, a wynik (49,80) to jej najlepszy rezultat uzyskany w tym sezonie, a jednocześnie siódmy w karierze bieg poniżej granicy 50 sekund.

Celem było zejście poniżej 50 sekund, więc jestem zadowolona – jednak mój bieg wciąż nie był idealny. Mistrzostwa Europy już za chwilę, z takim czasem mogę myśleć o czołówce. Marzę o medalu w Rzymie, chcę wygrywać, a nie tylko dobiegać druga. W Paryżu mam nadzieję na podium indywidualne oraz w sztafecie – podsumowała Kaczmarek po finałowym biegu, cytowana przez profil Athletic News na Twitterze.