HomeInne sportyVerstappen odpowiada na słowa krytyki po kolizji z Lando: Obaj lubimy się ostro ścigać

Verstappen odpowiada na słowa krytyki po kolizji z Lando: Obaj lubimy się ostro ścigać

Źródło: Motorsport.com

Aktualizacja:

Max Verstappen podczas GP w Austrii starł się z Lando Norrisem. Bardzo agresywna obrona Holendra doprowadziła do wykluczenia Norrisa z wyścigu. W wywiadach zaraz po wyścigu czuć było, że relację obydwu kierowców trochę się pokomplikowały. Teraz sytuacja ma się zupełnie inaczej.

Vesrtappen Norris

DPPI Media / Alamy Stock Photo

Verstappen pogodzony z Norrisem

Holender obecnie jest liderem klasyfikacji kierowców. Do tego momentu uzbierał 237 punktów, czyli o 81 więcej niż drugi Lando Norris. W ostatnich tygodniach Brytyjczyk spisywał się bardzo dobrze i awansował na drugą pozycję, wyprzedzając Charlesa Leclerca. Jego pojedynki z Verstappenem przynosiły wiele emocji, ale ostatnio było ich aż za dużo.

Lando miał zdecydowanie lepsze tempo od Holendra, co pozwoliło mu na podjęcie próby ataku. Verstappen jednak przyjął bardzo agresywną postawę w defensywie, co finalnie zakończyło się kolizją i wykluczeniem Brytyjczyka z wyścigu. Na Maxa wylała się fala krytyki, którą podsumował jednym zdaniem – Mam to w d***e, po wyścigu wracam do domu i cieszę się życiem – powiedział Max. Następnie powiedział kilka słów o jego relacjach z Lando.

– Doszliśmy do wniosku, że podobała nam się nasza walka. Przyjrzeliśmy się tej kolizji i stwierdziliśmy, że to był głupi, delikatny kontakt. On miał ogromne konsekwencje dla każdego z nas. Obaj lubimy się ostro ścigać. Robimy to od wielu lat, nie tylko w F1. Nawet podczas rywalizacji w symulatorach online, gdzie wspólnie mamy sporo frajdy. To się musi utrzymać, bo naprawdę to lubimy. Takie pojedynki to też świetna informacja dla Formuły 1 – powiedział Verstappen cytowany przez motorsport.com.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Relację na linii Athelticu Bilbao i Nico Williamsa są napięte! Klub jest bardzo stanowczy
Pomocnik Wisły o przejściu Rapidu. “To jest naprawdę realne”
Śląsk wyrwał punkt. Lechia nie dowiozła zwycięstwa [WIDEO]
Adrian Siemieniec: Bardzo ważne jest rozpocząć sezon od zwycięstwa
Manchester United chce ściągnąć kolejnego środkowego obrońcę! Klub rozważa dwie opcje
Tomasz Tułacz przybity po meczu z mistrzem. “Byliśmy sparaliżowani”
Co za gol! Lechia prowadzi we Wrocławiu! [WIDEO]
Legia ma nowego piłkarza? Mocny transfer!
Śląsk ma nowego zawodnika. Ciekawe wzmocnienie wicemistrza
W bólu, ale z happy endem. Jagiellonia ze zwycięstwem na inaugurację! [WIDEO]