HomeInne sportyAfera podczas turnieju darta. Gracze starli się na scenie [WIDEO]

Afera podczas turnieju darta. Gracze starli się na scenie [WIDEO]

Źródło: Łączy Nas Dart, Viaplay

Aktualizacja:

Zakończył się już turniej Belgian Darts Open 2024. Rozgrywki nie obyły się jednak bez kontrowersji, a jedna z nich wydarzyła się w meczu Luke’a Littlera z Ricardo Pietreczko. Dokładnie opisał ją portal Łączy Nas Dart.

Luke Littler

IMAGO / Every Second Media

Spore spięcie na scenie

Luke Littler szedł jak burza i w ogólnym rozrachunku odniósł triumf w Belgian Darts Open 2024, turnieju odbywającego się w Wieze w ramach PDC European Tour. Młody Anglik na drodze do ostatecznego zwycięstwa w finale z Robem Crossem pokonał kilku klasowych zawodników, w tym Krzysztofa Ratajskiego.

Szerokim echem odbił się jednak inny pojedynek przebojowego 17-latka. Po zakończeniu półfinału, w którym “The Nuke” mierzył się z Ricardo Pietreczko doszło do spięcia między zawodnikami. Niemcowi ewidentnie nie podobało się coś w grze Anglika i postanowił powiedzieć mu kilka mocnych słów po przegranym pojedynku.

“Mam nadzieję, że jego arogancja go ukarze”

Całą otoczkę wokół tego starcia i następstwa tej sytuacji opisał portal Łączy Nas Dart. Kontynuacja spięcia miała miejsce w mediach społecznościowych, gdzie dwójka graczy wypowiedziała się o zaistniałej sytuacji. Pierwszy swój komentarz na jednej z grup darterskich na Facebooku umieścił Littler.

Nie wiem, co zrobiłem źle. Nie mam pojęcia, co powiedział, mówił coś, a potem dodał, żebym więcej tego nie robił – napisał 17-letni Anglik.

Na swoim Instagramie wypowiedział się natomiast Pietreczko, który ewidentnie żywi jakąś urazę do młodego rywala.

Naprawdę doceniam fakt, że w takim wieku gra w taką grę, ale mam nadzieję, że jego arogancja go ukarze – stwierdził “Pikachu”.

Zapewne nigdy nie dowiemy się, o co tak naprawdę chodziło w całej sytuacji. Z pewnością jednak w przyszłości spotkania rozgrywane pomiędzy oboma zawodnikami zostaną opatrzone dodatkową otoczką i będą budziły sporo emocji.

W turnieju Belgian Darts Open 2024 ostatecznie triumfował Littler. Światowa rewelacja darta pokonała w finale starszego oraz zdecydowanie bardziej doświadczonego Roba Crossa 8:7.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Miał być hit, a był kit. Legia zremisowała ze Śląskiem
Marcin Matysiak: Zrobiliśmy wiele, żeby ten mecz wygrać
Pogoda w Europie szaleje. Mecz przerwany przez śnieg, pomogli… kibole [WIDEO]
Mariusz Rumak: Dobrze zareagowaliśmy i wywozimy cenne trzy punkty
Klub Premier League oskarża sędziego. Wielka kontrowersja
Co za samobój w Championship! Koszmarny błąd bramkarza [WIDEO]
Szalony mecz przyjaźni w Łodzi! Lech wygrał z ŁKS-em
Pep Guardiola grzmi: To niedopuszczalne
Jan Sobociński spadł z ligi. A dopiero co trafił do Grecji
Joao Cancelo szokuje: Obrażają moją partnerkę i moją córkę