HomeInne sportyZakład pływacki imienia Leona Marchanda. Francuz “stworzył” czwarty medal [WIDEO]

Źródło: Własne / Eurosport

Leon Marchand wygrał wyścig na 200 metrów stylem zmiennym i zdobył złoty medal. Dla reprezentanta Francji to czwarty krążek tego koloru na igrzyskach olimpijskich w jego ojczyźnie.

Leon Marchand

Leon Marchand królem Paryża

Leon Marchand to pięciokrotny mistrz świata w pływaniu. Zawodnik urodzony w Tuluzie specjalizuje się w stylu zmiennym, ponieważ aż cztery z medali zdobył właśnie w wieloboju pływackim (mieszanka czterech stylów pływania podczas jednego wyścigu). Pierwsze igrzyska olimpijskie w karierze 22-latka nie były udane. Marchand trzykrotnie plasował się poza pierwszą dziesiątką. Jak się później okazało, Francuz szykował formę na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Pływak był bezkonkurencyjny na 200 metrów stylem motylkowym i klasycznym oraz 400 metrów stylem zmiennym. W praktyce oznacza to, że zdobył trzy złote medale.

Czwarty krążek dołożył natomiast na dystansie 200 metrów stylem zmiennym. Merchand nie był liderem jedynie po pierwszej długości basenu, którą zawodnicy pokonali stylem motylkowym. Na prowadzeniu znajdował się Wang Shun. Francuz zdołał wyprzedzić rywala w pojedynku na “grzbiety” i do końca utrzymał przewagę, bijąc przy tym rekord olimpijski.