HomeInne sportyLekkoatletyczne ME w Rzymie: Mamy kolejny medal! Anita Włodarczyk powiększa swoją kolekcję

Anita Włodarczyk wywalczyła srebrny medal w konkursie rzutu młotem podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie. Polska mistrzyni, dla której był to szósty krążek na tego typu imprezie, przegrała jedynie z Włoszką Sarą Fantini.

Anita Włodarczyk

Srebro Anity Włodarczyk w Rzymie

Już w pierwszej próbie Włodarczyk pokazała wielką moc – rzuciła młotem na odległość 71,42 i prowadziła na zakończenie kolejki otwierającej finałowy konkurs. W drugiej wyprzedziła ją Finka Silja Kosonen (72,06), ale polska mistrzyni odpowiedziała w czwartej próbie, uzyskując wynik 72,92.

Tuż przed Włodarczyk ze znakomitej strony zaprezentowała się reprezentantka gospodarzy, Sara Fantini. Włoszka uzyskała w czwartym rzucie aż 72,92, co ostatecznie dało jej złoty medal. Polce pozostało “jedynie” srebro, natomiast trzecie miejsce zajęła Francuzka Rose Loga (72,68).

Druga z reprezentantek Polski, która znalazła się w najlepszej ósemce – Malwina Kopron zakończyła konkurs na siódmej pozycji (69,72). Katarzyna Furmanek z kolei w swoim pierwszym w karierze finale tak dużej imprezy uplasowała się na 11. pozycji (67,50).

Piękne słowa Zielińskiego o Hurkaczu. “Jest moim bliskim przyjacielem”