HomeInne sportyNorris deklasuje rywali w GP Singapuru! McLaren powiększa przewagę nad Red Bullem

Źródło: Kanał Sportowy

Lando Norris wygrał niedzielne GP Singapuru. Brytyjczyk utrzymał swoją pozycję z kwalifikacji i nie oddał pierwszego miejsca. Zwycięstwo sprawia, że odrobił 7 punktów do Maxa Verstappena w klasyfikacji kierowców.

Lando Norris

Sipa US / Alamy Stock Photo

Norris w niesamowitej formie

Brytyjczyk był najszybszy w sobotnich kwalifikacjach i dał innym kierowcom, a szczególnie Maxowi Verstappenowi, jasny sygnał, że ciągle jest w świetnej formie. Na drugim miejscu uplasował się właśnie Holender, a podium uzupełnił Hamilton. W pierwszej piątce znalazł się jeszcze Piastri, natomiast Perez zajął dopiero 13. pozycję, co w kontekście walki McLarena z Red Bullem stawiało Czerwone Byki na przegranej pozycji.

Norris swoją formę z kwalifikacji przełożył na wyścig. Brytyjczyk od samego początku narzucił niesamowite tempo i co okrążenie odjeżdżał Maxowi Verstappenowi. Po 25 okrążeniach miał już prawie 20 sekund przewagi nad Holendrem, co pokazywało, kto czuje się najlepiej w Singapurze. Do swojego świetnego przejazdu Brytyjczyk dorzucił również najszybsze okrążenie całego wyścigu, udowadniając swoje tempo. To osiągnięcie zabrał mu na przedostatnim okrążeniu Daniel Riccardo, który pod sam koniec wyjechał na miękkich oponach i tym samym odebrał dodatkowy punkt Brytyjczykowi.

Poza Norrisem. z bardzo dobrej strony pokazał się również Oscar Piastri. Australijczyk nadrobił dwie pozycje i finalnie uplasował się na trzecim miejscu. Dzięki temu McLaren punktował zdecydowanie lepiej, bo Norris razem z Piastrim uzbierali łącznie 40 punktów. Natomiast Red Bull z drugim Verstappenem i dziesiątym Perezem zaledwie 19.

Taki rezultat sprawił, że Norris zniwelował stratę do Maxa Verstappena do 52 punktów, natomiast McLaren zwiększył przewagę nad Red Bullem do 39 punktów.