HomeInne sportyKajakarstwo K2 na 500 metrów kobiet. Polska bez żadnej osady w finale

Kajakarstwo K2 na 500 metrów kobiet. Polska bez żadnej osady w finale

Karolina Naja wraz z Anną Puławską oraz Martyna Klatt i Helena Wiśniewska to dwa duety, które reprezentowały Polskę w zawodach kajakarstwa K2 na 500 metrów podczas igrzysk olimpijskich. Niestety żadna z naszych osad nie weszła do wielkiego finału.

Martyna Klatt Helena Wiśniewska

Porażka Polek

Polska podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich w kajakarstwie K2 na 500 metrów jest reprezentowana przez dwa duety. Pierwszy to Martyna Klatt oraz Helena Wiśniewska, które wygrały niedawno swój bieg eliminacyjny i awansowały dzięki temu do półfinału w swojej dyscyplinie. W rundzie eliminacyjnej okazały się lepsze m.in. od Szwedek oraz Kanadyjek.

Drugim naszym duetem w tej dyscyplinie jest Karolina Naja i Anna Puławska. One zajęły natomiast drugie miejsce w swojej stawce, co także dało im bezpośrednie prawo do udziału w półfinale. Lepsze od naszych reprezentantek okazały się Niemki, w skład których wchodziła pochodząca z Polski Paulina Paszek. Trzecie miejsce zajęły Węgierki.

Oba nasze kobiece składy trafiły do tego samego półfinału. W nim lepsze okazały się Klatt i Wiśniewska, które zajęły szóste miejsce. Naja oraz Puławska uplasowały się natomiast na siódmej pozycji. Najlepsze w całym biegu okazały się natomiast Niemki. Polska niestety w takim scenariuszu nie ma żadnej osady w wielkim finale. Gorzej od Polek zaprezentowały się jedynie Kanadyjki.

Bieg o medale w kajakarstwie K2 na 500 metrów odbędzie się jeszcze dziś, 9 sierpnia. Początek finału zaplanowany jest na godzinę 13:00.

Ekipę mistrza Niemiec czeka nieuniknione? Niepewna przyszłość kluczowych postaci
Przemowa Feio w przerwie meczu z Rakowem. Ujawniono, co mówił [WIDEO]
Mecz Ekstraklasy budzi zainteresowanie policji i prokuratury. Klub wciąż czeka na karę