HomeInne sportyKlasyfikacja medalowa po czwartym dniu igrzysk olimpijskich. Jest awans Polski!

Klasyfikacja medalowa po czwartym dniu igrzysk olimpijskich. Jest awans Polski!

Źródło: Olympics.com

Polska po czwartym dniu igrzysk olimpijskich zanotowała awans w klasyfikacji medalowej na 24. miejsce. Liderem stawki jest Japonia.

Szpadzistki złoto

Polska z drugim medalem

Drugi dzień igrzysk olimpijskich przyniósł nam kolejną porcję medali. Pierwsze finały odbyły się w konkurencji strzelectwa pistoletem automatycznym 10m drużyn mieszanych. Brąz trafił na konto Indii. W finale lepsza od Turcji okazała się natomiast Serbia. Kolejne medale rozdano w mikście tenisa stołowego. Trzecie miejsce zajęła Korea Południowa. Druga okazała się Korea Północna, która uległa w finale drużynie z Chin.

Następie odbył się finał mężczyzn w trapie (strzelectwo). Złoty medal zgarnął Nathan Hales (Wielka Brytania). Srebro trafiło do Qi Ying (Chiny), a stawkę domknął Jean Pierre Brol Cardenas (Gwatemala). W judo -81kg mężczyzn najlepszy okazał się Nagase Takanori (Japonia), który w finale pokonał Tato Grigalaszwiliego (Gruzja). W starciach o trzecie miejsce triumfowali natomiast Somon Makhmadbekov (Tadżykistan) oraz Lee Joon Hwan (Korea Południowa).

Złoto w judo -63kg kobiet zdobyła Andreja Leski (Słowenia). W finale przegrała z nią Prisca Awiti Alcaraz (Meksyk). Brąz trafił na konto Laury Fazliu (Kosowo), a także Clarisse Agbegnenou (Francja). Kolejnym finałem był ten w wieloboju drużynowym kobiet w gimnastyce sportowej. Złoty medal trafił do Stanów Zjednoczonych, srebro do Włoch, a brąz do Brazylii.

Niewiele później rozdano również medale w kobiecym turnieju rugby sevens. Brązowy medal w starciu z Australijkami wywalczyły Amerykanki. W finale Kanada przegrała natomiast z Nową Zelandią. W międzyczasie swój drugi medal zdobyła również Polska, tym razem był to brąz. Dokonały tego nasze szpadzistki, które wygrały starcie o trzecie miejsce z Chinami. Z kolei srebro trafiło do Francuzek, a złoto do Włoszek.

Na koniec dnia przeszliśmy do finałów w pływaniu. Pierwszy był ten na 100 metrów stylem grzbietowym kobiet. W nim najlepsza okazała się Australijka Kaylee McKeown. Pozostałe dwa miejsca trafiły do Amerykanek, Regan Smith (drugie miejsce) oraz Katharine Berkoff (trzecie miejsce). Niedługo później w stylu dowolnym na 800 metrów zmierzyli się mężczyźni. Tam najlepszy czas osiągnął Irlandczyk, Daniel Wiffen. Za nim uplasowali się odpowiednio Amerykanin Bobby Finke oraz Włoch Gregorio Paltrinieri.

Dzień z finałów zakończyła pływacka sztafeta mężczyzn 4×200 metrów stylem dowolnym. Złoto trafiło w niej na konto Wielkiej Brytanii. Srebro zgarnęły Stany Zjednoczone, a brązem zadowolić musiała się Australia.

Awans Polski

Jeśli chodzi o klasyfikację medalową, to dwa pierwsze miejsca okupowane są przez azjatyckie reprezentacje. Na szczycie z dorobkiem siedmiu złotych krążków znajduje się Japonia. Drugie z sześcioma złotami są Chiny. Tyle samo pierwszych miejsc ma na swoim koncie również Australia, ale ostatecznie mają mniej wszystkich medali (11) niż właśnie Chiny (14). Jeśli chodzi o najwięcej zdobytych krążków, to zdecydowanie górują Stany Zjednoczone (26 ogółem, 4 złote).

Co ważne dzięki sukcesowi szpadzistek w rankingu awansowała Polska. Zajmujemy obecnie ex aequo 24. lokatę w klasyfikacji z dwoma medalami (jedno srebro i jeden brąz). Dokładnie identyczny dorobek mają Turcja, Meksyk oraz Kosowo.