HomeInne sportyTak przedstawia się klasyfikacja medalowa po pierwszym dniu igrzysk! Zaskakujący lider

Źródło: olympics.com

Pierwszy dzień zmagań na Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu oficjalnie dobiegł końca. Poznaliśmy dziś medalistów łącznie w 12 konkurencjach.

Igrzyska Olimpijskie

Independent Photo Agency / Alamy

Australia liderem klasyfikacji medalowej Igrzysk Olimpijskich po pierwszym dniu

Po ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu przyszedł czas na pierwszy dzień walki o medale. Trwała ona niemal od samego rana. Jako pierwsze złoty medal wygrały Chinki Chang Yani i Chen Yiwen rywalizujące w skokach synchronicznych z trampoliny trzymetrowej.

W sobotę odbyły się też finały takich konkurencji, jak jazda indywidualna na czas, siedmioosobowe rugby, czy też pływanie 400 metrów stylem dowolnym. Ostatnim złotym medalistą pierwszego dnia igrzysk został Oh Sang-uk. Koreańczyk pokonał Faresa Fenjaniego z Tunezji w finale szpadzistów.

Zaskakiwać może to, że po pierwszym dniu Igrzysk Olimpijskich najwięcej złotych “krążków” mają na swoim koncie Australijczycy. Grace Brown wygrała jazdę indywidualną na czas w kolarstwie szosowym, a Ariarne Titmus królowała na pływalni. Australijka nie miała sobie równych na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. Triumfowała też sztafeta pań na dystansie 4×100 metrów stylem dowolnym. Taką samą liczbą medali mogą się pochwalić Amerykanie, lecz w ich przypadku mowa o jednym “złocie” (sztafeta 4×100 metrów stylem dowolnym mężczyzn), dwóch srebrnych medalach i dwóch krążkach o kolorze brązu.

Te dwa kraje w klasyfikacji medalowej rozdzielają Chiny. Oprócz wspomnianego zwycięstwa w skokach synchronicznych reprezentanci Państwa Środka zdobyli w sobotę złoty medal w strzelaniu z karabinu pneumatycznego na 10 metrów w tzw. mikście. Do swojej kolekcji Chińczycy dorzucili też brąz w sztafecie pań na dystansie 4×100 metrów stylem dowolnym.

Po pierwszym dniu igrzysk sukcesy mogą świętować także reprezentanci takich krajów, jak Mongolia, Fidżi, czy też Kazachstan. Na medale Polaków trzeba jednak poczekać co najmniej do niedzieli.

Kuriozalna propozycja dla Pudzianowskiego. Różnica 54 kilogramów!
Wardęga mógł zawalczyć z Rzeźniczakiem. Peszko miał pomysł
Jak zareaguje Szeremeta na złoto po igrzyskach? “To inne uczucie”
Oficjalne ogłoszenie FAME. Nowa gala już w październiku
Zmiana warty po walce wieczoru! UFC ma nowego mistrza wagi koguciej
Legenda UFC wraca. Poznaliśmy rywala Jona Jonesa
Wyniki KSW 98. Paczuski wygrał, Leśko zaskoczył, a Głowacki przegrał [PODSUMOWANIE]
Ależ bitka w walce wieczoru KSW 98! Radosław Paczuski rozbił rywala w 61 sekund!
Niewiarygodna historia na KSW 98. “Czy jesteś na tyle szalony?!”
KSW 98. Krzysztof Głowacki pokazał charakter, ale przegrał z kickboxerem!