HomeInne sportyStepun oraz Korsak bez finału w K2 na 500 metrów. Ostatnie miejsce Polski

Stepun oraz Korsak bez finału w K2 na 500 metrów. Ostatnie miejsce Polski

Jakub Stepun oraz Przemysław Korsak barli udział w biegu półfinałowym w kajakarstwie K2 na 500 metrów. Ostatecznie nie awansowali jednak do wielkiego finału

Przemysław Korsak i Jakub Stepun

Stepun i Korsak bez finału

Przemysław Korsak oraz Jakub Stepun to jeden z duetów reprezentujący nasz kraj w kajakarstwie. Ścigają się oni razem w konkurencji K2 na 500 metrów. Polacy świetnie pokazali się już na etapie eliminacji i wygrali swoją stawkę. O 0,01 sekundy pokonali Hiszpanów w składzie Carlos Arevalo i Rodrigo Germade. Triumf Biało-Czerwonych w tej rundzie dał im bezpośredni awans do biegu półfinałowego.

W półfinale nasi reprezentanci rywalizowali z reprezentantami Stanów Zjednoczonych, Czech, Węgier (dwie osady), Niemiec, RPA oraz Nowej Zelandii.

Korsak oraz Stepun wystartowali z niezłą prędkością i utrzymywali się na trzeciej pozycji, co było obiecujące na resztę biegu. Pierwsze 250 metrów nasza osada pokonała ze stratą 0,91 sekundy do lidera, którym była ekipa z Węgier (Nadas/Totka).

Ostatecznie naszym reprezentantom nie starczyło jednak sił, aby utrzymać dobry występ do końca biegu. Korsak i Stepun zajęli ostatnie miejsce w stawce. Do finału awansowali Niemcy, Węgrzy (Nadas/Totka), Czesi oraz Amerykanie.

Bieg finałowy zaplanowany jest jeszcze na dziś, 9 sierpnia. Planowo start walki o medale w tej konkurencji ma rozpocząć się o godzinie 13:20.

Girona uhonorowała legendę. Poruszająca historia [WIDEO]
Ekipę mistrza Niemiec czeka nieuniknione? Niepewna przyszłość kluczowych postaci
Przemowa Feio w przerwie meczu z Rakowem. Ujawniono, co mówił [WIDEO]
Mecz Ekstraklasy budzi zainteresowanie policji i prokuratury. Klub wciąż czeka na karę