HomeInne sportyZłoto Brytyjek i szalony dzień w kolarstwie torowym. 4 rekordy świata w 3 godziny! [WIDEO]

Źródło: Paris 2024

Brytyjki zostały mistrzyniami olimpijskimi w kolarstwie torowym, bijąc jednocześnie rekord świata w sprincie drużynowym kobiet. Poniedziałkowe zmagania obfitowały w rekordy – od sesji eliminacyjnej najlepszy wynik na świecie był poprawiany aż czterokrotnie.

Kolarstwo

Seria rekordów w kolarstwie torowym

Pierwszy wieczór zawodów w kolarstwie torowym na IO 2024 zakończył się dość niespodziewanie. Po złoty medal w zmaganiach drużynowych sięgnęły Brytyjki w składzie Sophie Capewell, Emma Finucane i Katy Marchant, które w decydującej rywalizacji pokonały rywalki z Nowej Zelandii.

Reprezentantki Wielkiej Brytanii zdominowały rywalizację na torze Vélodrome de Saint-Quentin-en-Yvelines w Montigny-le-Bretonneux od samego początku. Już w biegu kwalifikacyjnym, który rozpoczął się o 17:00, ustanowiły nowy rekord świata, docierając do mety z czasem 45.472.

Rekord nie utrzymał się jednak zbyt długo. W pierwszej rundzie przebiły go Niemki, które uzyskały wynik 45.377, ale dosłownie kilka minut później wyśrubowały go zawodniczki z Nowej Zelandii, które w starciu z Polkami dojechały do mety z czasem 45.348. Czwartego pobicie rekordu dokonały właśnie Brytyjki, które sięgając po złoto uzyskały czas 45.186.

Siódme miejsce Polek

Reprezentantki Polski w składzie Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak zajęły 7. miejsce – w rywalizacji o miejsca 7-8 wygrały z czasem 47.175 z Kanadyjkami.

KSW 100 z kolejnym mistrzem w zestawieniu! Będzie bronił pasa
Fame MMA się nie zatrzymuje. Mistrz walk na gołe pięści wkracza do gry!
Kolejny mistrz zawalczy na KSW 100! Podejdzie do jedenastej obrony pasa
Linia lotnicza reaguje na sytuację z Usykiem.
Zbliża się wielki powrót Mariusza Pudzianowskiego. Dyrektor KSW przerwał milczenie