HomeInne sportyCzternastolatka mistrzynią olimpijską. Co za występ! [WIDEO]

Czternastolatka mistrzynią olimpijską. Co za występ! [WIDEO]

Źródło: x/Eurosport Polska

Zaledwie czternastoletnia Coco Yoshizawa wywalczyła złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Japonka pokazała się ze znakomitej strony w konkurencji skateboardingu.

Coco Yoshizawa

Coco Yoshizawa z olimpijskim złotem

Świeżo upieczona mistrzyni olimpijska, mimo swojego młodego wieku, od samego początku była jedną z faworytek do złota. Japonka wygrała eliminacje i dobrą formę podtrzymała w finale. Yoshizawa w dwóch wykonanych przejazdach wykorzystała wszystkie funkcje skateparku, a po zakończeniu konkurencji stwierdziła, że słodszy smak od złotego medalu mają dla niej perfekcyjnie wykonane tricki.

Yoshizawa startowała w konkurencji street, która skupia się na różnego rodzaju rampach i grindach, które są odwzorowaniem środowiska miejskiego.

Tak młoda mistrzyni może dziwić, ale nie w świecie skateboardingu. Podium konkurencji w Paryżu domknęły 15-letnia Liz Akama i 16-letnia Rayssa Leal. Niewiele spośród startujących w olimpijskich zmaganiach zawodniczek ukończyło 20 lat.