HomeInne sportyGKS Katowice i Unia Oświęcim krok od wielkiego finału Tauron Hokej Ligi

GKS Katowice i Unia Oświęcim krok od wielkiego finału Tauron Hokej Ligi

Źródło: własne

GKS Katowice i Unia Oświęcim o krok od awansu do finału play-off Tauron Hokej Ligi. Oba zespoły wygrały swoje spotkania numer cztery i w serii do czterech zwycięstw prowadzą 3:1.

Tauron Hokej Liga

Pewne zwycięstwo katowiczan, oświęcimianie lepsi po dogrywce

Aktualni mistrzowie Polski z Katowic pewnie pokonali 4:1 w meczu wyjazdowym JKH GKS Jastrzębie. Bramki dla GKS-u zdobyli Hampus Olsson, Ryan Cook, Olli Iisakka i Ben Sokay. Trafienie dla JKH GKS-u Jastrzębie zanotował reprezentant Polski Dominik Paś.

Więcej emocji było w Tychach, gdzie gospodarze w pierwszej tercji za sprawą Estończyka Mark Viitanen objęli prowadzenie. W drugiej części gole dla gości z Oświęcima zdobyli Peter Bezuska i Erik Ahopelto, który wykorzystał grę w przewadze. Pod koniec trzeciej tercji do wyrównania doprowadził Viktor Turkin. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. W niej zwycięskiego gola dla Unii Oświęcim zdobył Krystian Dziubiński.

Piąte mecze w tych parach zostaną rozegrane w niedzielę. Gospodarzem spotkań będą GKS Katowice i Unia Oświęcim.