HomeInne sportyTransfer w F1. Cudowne dziecko dostanie fotel!

Transfer w F1. Cudowne dziecko dostanie fotel!

Źródło: Haas F1 Team

Aktualizacja:

Oliver Bearman zostanie nowym kierowcą Haas F1 Team. Ogromny talent Akademii Ferrari będzie reprezentował Haasa od sezonu F1 2025.

Oliver Bearman

Michael Potts / Alamy

Bearman przechodzi do Haasa

Zespół MoneyGram Haas F1 podpisał kontrakt z brytyjskim kierowcą, Olivierem Bearmanem. Wielki talent z Akademii Ferrari będzie rywalizował w składzie w ramach umowy rozpoczynającej się od Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA w 2025 roku. 19-latek miał okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas tegorocznej edycji Grand Prix Arabii Saudyjskiej. Brytyjczyk zastąpił Carlosa Sainza, który miał wycinany wtedy wyrostek robaczkowy. Kierowca pokazał się z dobrej strony i był bliski awansu do Q3.

Oliver udowodnił, że jest gotowy do zadania, a my sami to widzieliśmy, wystawiając go w samochodach Haas podczas naszych sesji FP1 w ciągu ostatnich dwóch sezonów. Nie możemy się doczekać, aby dalej rozwijać go jako kierowcę i zbierać owoce jego talentu. Oliver jest świetnym facetem i bardzo mile widzianym elementem zespołu. Teraz wiemy, że ta współpraca będzie długoterminowa, a to pozytywna rzecz dla wszystkich zainteresowanych – wyznał Ayao Komatsu, szef Haas F1 Team.

Trudno ująć słowami co to dla mnie znaczy. Jestem niezwykle dumny z tego, że mogę powiedzieć na głos, że będę kierowcą Formuły 1 w MoneyGram Haas F1 Team. Jestem jedną z niewielu osób, które spełniają swoje dziecięce marzenie i to jest niesamowite. Dziękuję Gene, Ayao i wszystkim w Haasie za wiarę we mnie i możliwość reprezentowania zespołu – powiedział Bearman po dołączeniu do Hass F1 Team.

Naprawdę podobała mi się praca ze wszystkimi od naszego pierwszego spotkania w Meksyku i nie mogę doczekać się dalszej. Dziękuję Fredowi, Marco, Jockowi, Alessandro i wszystkim w Scuderia Ferrari Driver Academy. Bez was nie byłoby mnie tu. Dzięuję wszystkim, którzy przygotowywali mnie do tego od F4. Dam z siebie wszystko by wykorzystać tę okazję – skwitował Oliver Bearman.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Piłkarz Lechii może szukać nowego klubu. Jest zainteresowany z Ekstraklasy
OFICJALNIE: Nowy zawodnik Lechii Gdańsk! Beniaminek ubiegł Jagiellonię
Wielki transfer staje się faktem! Arsenal z hitowym wzmocnieniem
Skandal na Igrzyskach Olimpijskich! Drużyna została okradziona
Roma ma problem z Zalewskim. Tego się nie spodziewała. “Może to większa presja?”
Wyniki w cieniu absurdu. Podsumowanie pierwszego piłkarskiego dnia na igrzyskach! [WIDEO]
Dlaczego FAR Rabat zatrudnił Michniewicza? “To był szok”
UEFA wlepia kolejne kary po Euro 2024. Aż siedem reprezentacji z grzywnami
Jacek Magiera skomentował porażkę na Łotwie. “Byliśmy za bardzo spięci”
Juventus nie zatrzymuje się z transferami. Nowy stoper blisko Turynu!