HomeInne sportyDeklasacja na Euro 2024! Polacy gromią rywali 15:0 i biją historyczny rekord

Deklasacja na Euro 2024! Polacy gromią rywali 15:0 i biją historyczny rekord

Źródło: Własne/Amp Futbol

Ampfutboliści reprezentacji Polski w imponującym stylu rozpoczęli zmagania na mistrzostwach Europy we francuskim Evian. Tym razem kadra prowadzona przez Dymytro Kameko rozgromiła aż 15:0 Szkotów, ustanawiając w ten sposób nowy rekord turnieju.

Ampfutboliści Polska

Amp Futbol Polska

Polscy ampfutboliści zdeklasowali Szkotów

Reprezentacja Polski w amp futbolu rozpoczęła zmagania na Euro 2024 w niedzielę. W turniej weszła znakomicie – rozbiła aż 7:0 Greków i pokazała w ten sposób, że chce co najmniej powtórzyć wyników z dwóch ostatniej edycji mistrzostw Europy, na których sięgała po brązowe medale.

Poniedziałkowe starcie ze Szkocją miało być dla Polaków w teorii łatwiejsze, ponieważ Szkoci dopiero debiutują na tak dużej imprezie. Wydarzenia boiskowe potwierdziły te przypuszczenia. Biało-czerwoni rozgromili rywali aż 15:0 – w pierwszej połowie strzelili siedem goli, a po przerwie dorzucili osiem kolejnych.

Tak imponujące zwycięstwo było jednocześnie rekordem mistrzostw Europy w amp futbolu – nikt wcześniej bowiem nie odniósł aż tak okazałego zwycięstwa. Bilans Polaków po dwóch spotkaniach to dwa zwycięstwa i bramki 22:0.

Polacy powalczą o wygranie grupy

We wtorek, 4 czerwca reprezentacja Polski w amp futbolu powalczy o zajęcie pierwszego miejsca w tabeli grupy D. Jej rywalem będą Niemcy, którzy również imponująca zaczęli turniej – od zwycięstw 5:0 nad Szkocją i 6:0 nad Grecją.