HomePiłka nożnaAC Milan dopiął swego. Spokojne pokonał Club Brugge

AC Milan dopiął swego. Spokojne pokonał Club Brugge

AC Milan pokonało 3:1 Club Brugge. Mediolańczycy dopisują sobie pierwsze trzy punkty w fazie ligowej Ligi Mistrzów.

Marco Canoniero / Alamy

Fantastyczny gol Pulisicia

AC Milan od początku spotkania miał problem z kreowaniem akcji. Club Brugge bardzo dobrze się ustawiał i nie dawał zbyt wiele przestrzeni rywalowi. W pierwszych dwudziestu minutach najlepszą sytuację na strzelenie gola miała drużyna gości. Piłka po strzale Ordoneza odbiła się jednak od poprzeczki.

W 34. minucie AC Milan się obudził i wyszedł na prowadzenie. Christian Pulisić popisał się niekonwencjonalnym zagraniem. Amerykanin dośrodkowywał piłkę w pole karne z rzutu rożnego. Nie dotarła ona jednak do żadnego z mediolańczyków, a wpadła bezpośrednio do bramki. Kilka minut poźniej doszło do bardzo niebezpiecznego wślizgu ze strony Raphaela Onyedika. W tym nierównym starciu ucierpiał Tijjani Reijnders. Sędzia główny po tej sytuacji podszedł do monitora VAR i po przeanalizowaniu akcji, dał czerwoną kartkę piłkarzowi Club Brugge.

Pełna kontrola Milanu

Druga połowa dobrze rozpoczęła się dla ekipy z Belgii. Już w 51. minucie po podaniu Hugo Vetlesena do bramki Maignana trafił Kyriani Sabbe. Radość gości nie trwała jednak zbyt długo. W 61. minucie Milan popisał się dobrą akcją, po której Tijani Reijnders umieścił piłkę w siatce Mignoleta. Mecz od tego momentu nabrał dużo większego tempa. AC Milan starał się coraz mocniej naciskać na rywali. Dobra postawa mediolańczyków sprawiła, że Reijnders ponownie strzelił gola i mógł cieszyć się z dubletu.

W końcówce spotkania obraz gry się nie zmieniał. AC Milan wykorzystywał to, że gra w przewadze jednego zawodnika i cały czas naciskał na obronę przeciwnika. Doprowadziło to nawet do trafienia 16-letniego Francesco Camarady. Gol Włocha po interwencji VAR-u został jednak anulowany z powodu spalonego.

AC Milan po trzeciej kolejce Ligi Mistrzów zajmuje 19. miejsce w tabeli z dorobkiem trzech punktów. Belgowie mają taką samą liczbę punktów, ale są na 24. pozycji. Gospodarze w kolejnym meczu europejskich pucharów zmierzą się na wyjeździe z Realem Madryt. Club Brugge z kolei podejmie u siebie Aston Villę.

AC Milan 3:1 Club Brugge

Gole: Pulisić 34′, Reijnders 61′, Reijnders 71′ – Sabbe 51′

Żółte kartki: Leao 50′, Morata 59′, Gabbia 71′, Camarda 88′ – Seys 20′, Jashari 23′, Skóraś 73′

Czerwone kartki: Onyedika 40′

AC Milan: Maignan – Emerson, Gabbia, Tomori, Hernandez – Fofana, Loftus-Cheek – Pulisić, Reijnders, Leao – Morata

Club Brugge: Mignolet – Seys, Ordonez, Mechele, Cuyper – Onyedika, Jashari, Vanaken – Talbi, Tzolis – Jutgla

Arsenal ma kłopot przed hitem z Liverpoolem! Nieoczekiwana szansa dla Kiwiora?
Juventus nie płacze po Szczęsnym. Fenomenalny występ Perina!
Skorupski zaskoczony, Urbański bez błysku. Polski duet z Bolonii do domu wraca na tarczy
Real Madryt dokonał remontady. Wielki wieczór Viniciusa na Bernabeu!
PSG z kolejnym niepowodzeniem w Lidze Mistrzów. Było blisko sensacji [WIDEO]
Arsenal skromnie wygrał z Szachtarem! Zadecydował gol samobójczy [WIDEO]
Real Madryt odrabia straty! Borussia Dortmund traci dwubramkowe prowadzenie
Borussia Dortmund zaskoczyła Real Madryt. Dwa błyskawiczne ciosy (WIDEO)
Bayern Monachium straci kluczowego piłkarza? Niejednoznaczna wypowiedź gwiazdy!
Piłkarz Monaco huknął w książęcym stylu. Cudowna bramka w Lidze Mistrzów [WIDEO]