HomePiłka nożnaRadomiak się przełamał i odskoczył strefie spadkowej! [WIDEO]

Radomiak się przełamał i odskoczył strefie spadkowej! [WIDEO]

Źródło: Canal+Sport/Kanał Sportowy

Radomiak Radom odniósł pierwsze od 20 września ligowe zwycięstwo i pokonał Puszczę Niepołomice (2:0). Bohaterami Radomia zostali Leonardo Rocha oraz Jan Grzesik.

Leandro Rocha

Maciej Rogowski / Alamy

Nudy przed przerwą

Poniedziałkowe starcie Radomiaka z Puszczą było spotkanie dwóch ekip, które dawno nie wygrały meczu. Radomiak po raz ostatni triumfował w lidze 20 września, a Puszcza 16 sierpnia. Była to więc szansa dla obu ekip na przełamanie.

Pierwsze minuty spotkania przebiegały dość spokojnie, a na boisku nie działo się zbyt wiele. I choć częściej przy piłce utrzymywał się Radomiak, to nie przyniosło to efektów choćby w postaci celnego strzału. Swoją szansę bramkową miała Puszcza, która oddała jedyny celny strzał w pierwszej połowie. Piłka nie wpadła do siatki, a oba zespoły schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Radomiak triumfuje, Rocha i Grzesik bohaterami!

W szatni Radomiaka w przerwie padły chyba mocne słowa, bo gospodarze zabrali się za strzelanie już na początku 2. połowy. W 49. minucie sędzia Paweł Malec podyktował “Zielonym” rzut karny po faulu Dawida Szymonowicza na Pedro Henrique. Wykorzystał go nie kto inny jak Leonardo Rocha i Radomiak prowadził 1:0. To 10. trafienie napastnika w tym sezonie.

Po golu na 1:0 gospodarze ewidentnie chcieli pójść za ciosem. Niezwykle aktywny był Jan Grzesik i to właśnie on podwyższył wynik na 2:0. Otrzymał bardzo dobrą piłkę od Outtary, wyprzedził obrońców oraz Kewina Komara i wpakował piłkę do siatki.

Do końca meczu nic na boisku się już nie wydarzyło. Radomiak wygrał 2:0 i to pierwszy triumf “Zielonych” od 20 września. Tym samym zespół Bruno Baltazara odskoczył na 3 punkty od strefy spadkowej.

Radomiak Radom – Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)

Gol: 50′ Rocha, 66′ Grzesik

Żółte kartki: 9′ Peglow, 45′ Kaput, 80′ Szymonowicz

Radomiak Radom: Kikolski – Ouattara, Mammadow, Luizao, Henrique – Grzesik (90′ Leandro), Kaput (63′ Jordao), Alves, Donis, Peglow – Rocha

Puszcza Niepołomice: Komar – Mroziński (75′ Walski), Craciun, Yakuba, Szymonowicz – Lee (80′ Stępień), Hajda (75′ Okoniewski), Serafin, Radecki (61′ Cholewiak), Abramowicz – Kosidis

Arsenal ma kłopot przed hitem z Liverpoolem! Nieoczekiwana szansa dla Kiwiora?
Juventus nie płacze po Szczęsnym. Fenomenalny występ Perina!
Skorupski zaskoczony, Urbański bez błysku. Polski duet z Bolonii do domu wraca na tarczy
Real Madryt dokonał remontady. Wielki wieczór Viniciusa na Bernabeu!
PSG z kolejnym niepowodzeniem w Lidze Mistrzów. Było blisko sensacji [WIDEO]
Arsenal skromnie wygrał z Szachtarem! Zadecydował gol samobójczy [WIDEO]
Real Madryt odrabia straty! Borussia Dortmund traci dwubramkowe prowadzenie
Borussia Dortmund zaskoczyła Real Madryt. Dwa błyskawiczne ciosy (WIDEO)
Bayern Monachium straci kluczowego piłkarza? Niejednoznaczna wypowiedź gwiazdy!
Piłkarz Monaco huknął w książęcym stylu. Cudowna bramka w Lidze Mistrzów [WIDEO]