HomePiłka nożnaArka kontynuuje zwycięską passę. Beniaminek pokonany [WIDEO]

Arka kontynuuje zwycięską passę. Beniaminek pokonany [WIDEO]

Źródło: TVP Sport

Arka Gdynia pokonała u siebie 2:1 beniaminka Betclic 1. Ligi Pogoń Siedlce. Zespół z Trójmiasta kontynuuje swoją zwycięską passę.

Arka Gdynia

Konrad Swierad / Alamy

Arka zdominowała rywala do przerwy

Gdynianie byli zdecydowanym faworytem starcia z beniaminkiem. Nie dość, że grali u siebie, to jeszcze od 5 ligowych spotkań z rzędu byli niepokonani. W pierwszych minutach meczu Pogoń jednak była nieco aktywniejsza. W 8. minucie groźny strzał oddał Majewski, ale uderzał niecelnie. Dwie minuty później to Arka skonstruowała akcję, która przyniosła jej prowadzenie. Do siatki trafił Dawid Gojny, który otrzymał świetne dogranie z rzutu rożnego od Navarro.

W kolejnych minutach gospodarze próbowali podwyższyć prowadzenie m.in. za sprawą Sidibe. Udało się to w 23. minucie, kiedy Pruchniewskiego pokonał Szymon Sobczak. Arka od tamtej pory kontrolowała spotkanie i zeszła do przerwy prowadząc 2:0.

Arka Gdynia kontynuje zwycięską serię i wskakuje na podium

Po zmianie stron Pogoń próbowała złapać kontakt. W 52. minucie ponownie blisko był Majewski, jednak Damian Węglarz skutecznie interweniował. 20 minut później na tablicy wyników było już 2:1. Sędzia podyktował rzut karny dla gości, który wykorzystał Podliński. To napędziło beniaminka, jednak do końca meczu nie padły już żadne bramki. Arka wygrała 2:1, co było jej 6. triumfem ligowym z rzędu.

Dzięki zwycięstwu “Arkowcy” wskoczyli na podium Betclic 1. Ligi. Z dorobkiem 27 punktów plasują się na 3. miejscu. Do liderującej Termalici tracą 2 punkty. Kolejny mecz Arka rozegra w sobotę 26 października właśnie ze “Słoniami”. To będzie hit zaplecza!

Arka Gdynia – Pogoń Siedlce 2:1 (2:0)

Gole: 10′ Gojny, 23′ Sobczak – 73′ Podliński

Żółte kartki: 62′ Cassio, 86′ Skóra

Arka Gdynia: Węglarz – Gojny, Marcjanik, Hermoso, Navarro (86′ Stolc) – Oliveira (70′ Vitalucci), Sidibe (61′ Rzuchowski), Kocaba, Garpindaszwili (70′ Skóra) – Czubak, Sobczak

Pogoń Siedlce: Pruchniewski – Burka, Cassio, Majewski, Pik – Pyrdol, Sinior (67′ Milasius), Hrnciar (81′ Drąg), Szuprytowski (79′ Danielewicz), Demaniuk – Podliński

Arsenal ma kłopot przed hitem z Liverpoolem! Nieoczekiwana szansa dla Kiwiora?
Juventus nie płacze po Szczęsnym. Fenomenalny występ Perina!
Skorupski zaskoczony, Urbański bez błysku. Polski duet z Bolonii do domu wraca na tarczy
Real Madryt dokonał remontady. Wielki wieczór Viniciusa na Bernabeu!
PSG z kolejnym niepowodzeniem w Lidze Mistrzów. Było blisko sensacji [WIDEO]
Arsenal skromnie wygrał z Szachtarem! Zadecydował gol samobójczy [WIDEO]
Real Madryt odrabia straty! Borussia Dortmund traci dwubramkowe prowadzenie
Borussia Dortmund zaskoczyła Real Madryt. Dwa błyskawiczne ciosy (WIDEO)
Bayern Monachium straci kluczowego piłkarza? Niejednoznaczna wypowiedź gwiazdy!
Piłkarz Monaco huknął w książęcym stylu. Cudowna bramka w Lidze Mistrzów [WIDEO]