HomePiłka nożnaPocisk imienia Memphisa Depaya. Holender przywitał się z Brazylią [WIDEO]

Pocisk imienia Memphisa Depaya. Holender przywitał się z Brazylią [WIDEO]

Źródło: geglobo

Memphis Depay perfekcyjnie wykonał rzut wolny w 55. minucie meczu Corinthians vs. Athletico Paranaense (5:2). Bramkę Holendra udostępnił profil “Geglobo” na X.

Memphis Depay rzut wolny

Screen: X/geglobo

Depay z premierowym golem

Kontrakt Memphisa Depaya z Atletico Madryt dobiegł końca na początku lipca. Holender dla stołecznej drużyny rozegrał 40 spotkań, zdobył 13 bramek oraz zanotował dwie asysty. Następnie pomimo zainteresowania ze strony europejskich klubów, 30-latek zdecydował się na podróż do Ameryki Południowej, a konkretnie do Sao Paulo i został zawodnikiem Corinthians. 98-krotny reprezentant kraju zadebiutował w nowych barwach w 27. kolejce brazylijskiej Serie A. Podopieczni Ramona Diaza pokonali wówczas Atletico Clube Goianiense (3:0).

Na premierowe trafienie były zawodnik Manchesteru United czekał jednak do 30. serii gier. Timao na własnym stadionie rozbili 5:2 Athletico Paranaense, a napastnik popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego. W 55. minucie Depay oddał perfekcyjny strzał wprost w okienko bramki strzeżonej przez Mycaela. Aktualnie siedmiokrotni mistrzowie Brazylii zajmują 16. miejsce w tabeli.