HomePiłka nożnaDawid Kownacki zachował przytomność umysłu. Fortuna liderem 2. Bundesligi

Dawid Kownacki zachował przytomność umysłu. Fortuna liderem 2. Bundesligi

Dawid Kowacki wpisał się na listę strzelców w 81. minucie meczu Fortuny Dusseldorf z Regensburgiem (3:0). Dla Polaka to drugie trafienie w bieżących rozgrywkach.

Dawid Kownacki vs Hamburg

dpa picture alliance / Alamy

Dawid Kownacki strzelił gola

Dawid Kownacki w tym sezonie ponownie broni barw Fortuny Dusseldorf. 27-latek trafił do miasta położonego nad Renem najpierw na zasadzie wypożyczenia, a następnie transferu definitywnego z Sampdorii. Po dwóch latach klub postanowił wypożyczyć napastnika do Lecha Poznań, by finalnie sprzedać 7-krotnego reprezentanta Polski do Werderu Brema. Wychowanek Kolejorza nie zrobił jednak oszałamiającej kariery na Weserstadion. W 22 spotkaniach nie strzelił żadnego gola.

Kownacki pierwszą bramkę po powrocie zdobył w 5. kolejce 2. Bundesligi, gdy Flingeraner wygrali z Herthą Berlin (2:0), a na kolejne trafienie przyszło mu poczekać trzy spotkania. W 9. serii gier podopieczni Daniela Thioune mierzyli się na wyjeździe z SSV Jahn Regensburg. Goście objęli prowadzenie w 44. minucie. Bramkarza Felixa Gebhardta pokonał Tim Oberdorf. Przed przerwą Kownacki otrzymał podanie w pole karne od Myron van Brederode. Następnie przyjął piłkę klatką piersiową i strzałem prawą nogą nie dał żadnych szans 22-letniemu Niemcowi. Wynik spotkania ustalił w 89. minucie Vincent Vermeij.