HomePiłka nożnaNieszczęśliwy jubileusz Jacka Zielińskiego. Piast wygrywa w Kielcach [WIDEO]

Nieszczęśliwy jubileusz Jacka Zielińskiego. Piast wygrywa w Kielcach [WIDEO]

Źródło: Canal+Sport

Na inaugurację 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała z Piastem Gliwice 0:2. Bramki na wagę trzech punktów dla gości zdobywali Jorge Felix oraz Maciej Rosołek.

Jorge Felix

Frantisek Plach show

Jeśli ktokolwiek myślał, że starcie Korony z Piastem będzie meczem zamkniętym, w której liczba sytuacji podbramkowych będzie niewielka, to dość szybko można było dostrzec, że ktoś taki jest w błędzie. Inauguracyjne spotkanie 12. kolejki od początku stało na solidnym poziomie.

Akcje szły zarówno jedną jak i drugą stroną boiska, w efekcie czego oglądaliśmy pierwszą połowę w dość niezłym tempie. Choć paradoks początkowej fazy meczu był taki, że mimo optycznej przewagi Korony, to goście jako pierwsi zdobyli tego wieczora bramkę na 1:0. Z dość przypadkowej sytuacji zrodził się dla gliwiczan rzut karny, który pewnie na gola zamienił Jorge Felix.

Z każdą kolejną minutą liczba okazji bramkowych rosła w błyskawicznym tempie, ale na końcu brakowało lepszego wykończenia czy też szczęścia. Fenomenalnie w bramce Piasta spisywał się Frantisek Plach, który swoimi efektowynmi paradami niejednokrotnie ratował kolegów przed straceniem prowadzenia.

Uspokoić sytuację mógł Maciej Rosołek, który z najbliższej odległości po otrzymanym podaniu skierował piłkę na poprzeczkę. Mimo wszystko do przerwy Piast schodził z minimalnym prowadzeniem, chociaż Koroniarze do przerwy wypracowali sobie współczynnik aż 1.25 xG.

Nieudany jubileusz trenera Zielińskiego

Gdy wydawało się, że gospodarze po przerwie jeszcze mocniej docisną rywala i w końcu wyrównają, Maciej Rosołek zrehabilitował się za koszmarne pudło z pierwszej połowy. Były gracz Legii Warszawa wrzucił piłkę za kołnierz Rafałowi Mamli, w efekcie czego Piast błyskawicznie podwyższył prowadzenie w tym spotkaniu.

Gol Rosołka całkowicie podciął skrzydła Koronie, która nie potrafiła już z taką płynnością tworzyć kolejne sytuacje strzeleckie. Dla drużyny trenera Vukovicia idealny start drugiej połowy ustawił im spotkanie już do końca, konsekwentnie realizując działania defensywne.

Obraz gry nie był już tak atrakcyjny w drugiej części gry, jak miało to miejsce w początkowej fazie. Ostatecznie Piast dowiózł dwubramkowe prowadzenie i przełamał serię trzech porażek z rzędu. Natomiast kielczanie, którzy pokazali swoje różne oblicza tego wieczoru, doznali szóstej porażki w obecnej kampanii.

Korona Kielce – Piast Gliwice 0:2 (0-1)
Gole: Felix 13′, Rosołek 49′
Kartki: Resta – Huk, Chrapek, Katsantonis, Drapiński, Czerwiński
Wyjściowy skład Korony: Mamla – Zator, Resta, Pięczek – Długosz, Remacle, Hofmeister, Matuszewski – Nuno, Dalmau, Nagamatsu
Wyjściowy skład Piasta: Plach – Pyrka, Huk, Czerwiński, Lewicki – Rosołek, Chrapek, Tomasiewicz, Felix – Szczepański – Katsantonis

Feio skomentował zmianę w bramce. Dlatego Kacper Tobiasz nie zagrał
Laporta potwierdza! Barcelona przedłuży z nim kontrakt
Legia zdominowała Lechię Gdańsk. Spokojna wygrana drużyny Goncalo Feio.
Wisła Kraków lepsza od Termaliki! Potknięcie lidera Betclic 1. Ligi
Ten Hag odpowiada na medialne doniesienia. Stanowcze słowa Holendra!
Reprezentant Niemiec zostanie w Bayernie? Do końca umowy zostało kilka miesięcy
Bayern osłabiony przed meczem z Barceloną? Występ kluczowego gracza pod znakiem zapytania!
Barcelona ma wymarzone wzmocnienie. Na transfer trzeba jednak poczekać… kilka lat!