HomePiłka nożnaStanowcze słowa o grze reprezentacji Polski: Mamy ogromny problem

Stanowcze słowa o grze reprezentacji Polski: Mamy ogromny problem

Polska zremisowała z Chorwacją 3:3. To spotkanie po raz kolejny pokazało wielką dysproporcję między ofensywną i defensywną grą w wykonaniu drużyny Michała Probierza.

Paweł Dawidowicz, Jan Bednarek

Mikołaj Barbanell / Alamy

Nierówna gra Polski

Reprezentacja Polski zdecydowanie nie prezentuje równego poziomu. W drużynie widać duże różnice w jakości graczy na poszczególnych pozycjach. Dobrze pokazało to w szczególności spotkanie z Chorwacją, gdzie Polacy potrafili dobrze rozpocząć spotkanie i już w piątej minucie rywalizacji strzelić pierwszego gola, żeby później ekstremalnie szybko stracić prowadzenie. Chorwaci wyczuli słabość kadry Probierza i wpakowali aż trzy gole w zaledwie siedem minut.

Po takim obrocie spraw na formację defensywną spada teraz fala krytyki. — Jeżeli mówimy o grze w ofensywnie, to szklanka jest do połowy pełna, ale za to w defensywnie jest już całkowicie pusta. Mamy ogromny problem w defensywnie. Mowa tu o samej formacji obronnej i grze całej drużyny. Nie mamy zawodników na odpowiednim poziomie do takiej gry, więc pora przestać eksperymentować i podjąć ważne decyzje — powiedział w specjalnym programie “Kanału Sportowego” po meczach kadry Marek Koźmiński.

Jacek Magiera powiedział dość. Czystki w Śląsku Wrocław
Messi dogonił Ronaldo. Dwaj wielcy gracze wciąż rywalizują w tej klasyfikacji!
Czego powinniśmy oczekiwać od Urbańskiego? Koźmiński ocenił grę reprezentanta Polski
Krzysztof Piątek się do tego nie nadaje. Surowa ocena
Dlaczego Probierz nie chce Casha w kadrze? Wichniarek kpi
Manchester City wybrał następcę Guardioli! Znane nazwisko
Którzy obrońcy zasługują na pierwszy skład? “Selekcjoner jest niekonsekwentny”
Reprezentant Polski jest wychwalany pod niebiosa. Idealny występ
Koniec spekulacji! Anglia wybrała następcę Garetha Southgate’a
Kontrowersje wokół czerwonej kartki w meczu Polski z Chorwacją. Komentarz byłego sędziego