HomePiłka nożnaChorwackie media zgodne po meczu z Polską! “Szalony mecz”

Chorwackie media zgodne po meczu z Polską! “Szalony mecz”

Źródło: Sportske.jutarnji.hr/ Tportal.hr/ Sport.hrt.hr.

W 4. kolejce Ligi Narodów Polska zremisowała z Chorwacją 3:3. Chorwackie media po meczu pisały o “szalonym spotkaniu” oraz ich zdaniem, nieprawidłowej decyzji sędziego.

Lewandowski - Livakovic

Action Plus Sports Images / Alamy

Chorwackie media zgodne, co do czerwonej kartki Livakovicia

Po meczu Chorwaci bardzo stanowczo wypowiadali się o decyzji sędziego, która wykluczyła z gry Dominika Livakovicia. Wszystko przez zdarzenie z 76. minuty, w której to bramkarz gości brutalnie wszedł w Roberta Lewandowskiego. Kapitanowi reprezentacji Polski całe szczęście nie stało się nic poważnego, ale ból w nodze odczuwał jeszcze po zakończeniu spotkania. Chorwackie media widziały to zdarzenie zupełnie inaczej. – To była co najmniej bardzo kontrowersyjna, dziwna decyzja sędziego. Poprosiliśmy o komentarz kilku chorwackich sędziów, a wyjaśnienie jest jednomyślne. Livaković nie powinien otrzymać czerwonej kartki, bo był wyraźnie bliżej piłki i pierwszy ją uderzył. W związku z tym Lewandowski musiał uważać, jak podchodzi do piłki – napisało Sportske.jutarnji.hr.

Poza dyskusją w temacie czerwonej kartki, większość chorwackich mediów określiła spotkanie z Polską jako “szalone”. – Remis Polski z Chorwacją w rzadko szalonym meczu. Chorwaci stracili dwubramkową przewagę – zatytułował swój artykuł Tportal.hr. – Chorwacja rozegrała szalony mecz i “przeżyła”. Zwrot akcji z sześcioma golami zakończył się szokującym wykluczeniem – napisano w portalu Sportske.jutarnji.hr. – Chorwacja nie istniała na boisku w pierwszych 20 minutach, a następnie zdobyła trzy bramki w zaledwie sześć minut. Polacy w ostatnich minutach naciskali niebezpiecznie, ale Chorwacji udało się obronić. Dzięki temu w szalonym meczu zdobyli punkt grając w końcówce w osłabieniu – dodał portal Sport.hrt.hr.

Jacek Magiera powiedział dość. Czystki w Śląsku Wrocław
Messi dogonił Ronaldo. Dwaj wielcy gracze wciąż rywalizują w tej klasyfikacji!
Czego powinniśmy oczekiwać od Urbańskiego? Koźmiński ocenił grę reprezentanta Polski
Krzysztof Piątek się do tego nie nadaje. Surowa ocena
Dlaczego Probierz nie chce Casha w kadrze? Wichniarek kpi
Manchester City wybrał następcę Guardioli! Znane nazwisko
Którzy obrońcy zasługują na pierwszy skład? “Selekcjoner jest niekonsekwentny”
Reprezentant Polski jest wychwalany pod niebiosa. Idealny występ
Koniec spekulacji! Anglia wybrała następcę Garetha Southgate’a
Kontrowersje wokół czerwonej kartki w meczu Polski z Chorwacją. Komentarz byłego sędziego