HomePiłka nożnaGrzegorz Lato odniósł się do faulu Livakovicia. Jasne stanowisko byłego prezesa PZPN

Źródło: WP SportoweFakty

W 76. minucie spotkania Polski z Chorwacją, brutalnego faulu na Robercie Lewandowskim dopuścił się bramkarz gości, Dominik Livaković. 29-latek obejrzał czerwoną kartkę, a jego wejście po meczu w rozmowie z “WP SportoweFakty” ocenił Grzegorz Lato.

Lato - Livakovic

Konrad Swierad/ dpa picture alliance archive / Alamy Stock Photo

Lato: To jest skandal

Mecz Polski z Chorwacją przyniósł wiele emocji. Było to zupełnie inne spotkanie niż trzy dni wcześniej z Portugalią. Pokazała to przede wszystkim gra Biało-Czerwonych, ale również sam pierwszy skład. To właśnie w nim zabrakło Roberta Lewandowskiego, co jak się później okazało, było spowodowane lekkim urazem. Mimo to, napastnik Barcelony pojawił się na boisku w drugiej połowie i już sześć minut po wejściu na murawę przyczynił się do zdobycia bramki, asystując przy strzale Sebastiana Szymańskiego.

Kilka minut później został brutalnie sfaulowany przez Dominika Livakovicia i nie wiadomo było, czy kapitan reprezentacji Polski będzie mógł kontynuować grę. Po kilku minutach interwencji medycznej Lewandowski wstał i “rozbiegał” uraz. Mimo to sędzia nie miał wątpliwości i pokazał bramkarzowi reprezentacji gości czerwony kartonik. Takiego samego zdania jest również Grzegorz Lato.

– Czerwona kartka dla Livakovicia była zasłużona. To jest skandal, co zrobił bramkarz Chorwatów. Wybił piłkę, a później z premedytacją “wsadził nogę” w Lewandowskiego. Mógł mu złamać nogę – powiedział w rozmowie z “WP SportoweFakty” Grzegorz Lato. Były prezes PZPN wypowiedział się również w temacie przebiegu całego spotkania, doceniając walkę Biało-Czerwonych. – U naszych reprezentantów było widać we wtorek dużą walkę i zaangażowanie. Tak zawsze powinno być. Rywale byli już pewni swego, prowadzili 3:1, a nasi nie odpuścili i wyciągnęli wynik na 3:3 – dodał.

Messi dogonił Ronaldo. Dwaj wielcy gracze wciąż rywalizują w tej klasyfikacji!
Czego powinniśmy oczekiwać od Urbańskiego? Koźmiński ocenił grę reprezentanta Polski
Krzysztof Piątek się do tego nie nadaje. Surowa ocena
Dlaczego Probierz nie chce Casha w kadrze? Wichniarek kpi
Manchester City wybrał następcę Guardioli! Znane nazwisko
Którzy obrońcy zasługują na pierwszy skład? “Selekcjoner jest niekonsekwentny”
Reprezentant Polski jest wychwalany pod niebiosa. Idealny występ
Koniec spekulacji! Anglia wybrała następcę Garetha Southgate’a
Kontrowersje wokół czerwonej kartki w meczu Polski z Chorwacją. Komentarz byłego sędziego
Rostkowski: Rozumiem Modricia, bo decyzje sędziego były kontrowersyjne