HomePiłka nożnaWisła Kraków uciekła spod topora! Remontada Siarki nie wystarczyła [WIDEO]

Wisła Kraków uciekła spod topora! Remontada Siarki nie wystarczyła [WIDEO]

Wisła Kraków po niesamowitym spotkaniu wygrała z Siarką Tarnobrzeg 3:2 w Pucharze Polski. Bramkę, która zapewniła awans podopiecznym Mariusza Jopa zdobył Alan Uryga.

Siarka - Wisła

Screen: X/sport_tvppl

Wisła Kraków prowadzi do przerwy

Wisła Kraków przystąpiła do obrony Pucharu Polski od 1/16 finału. W poprzedniej rundzie zawodnicy spod Wawela mieli wolny los. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania pomimo wcześniejszych ustaleń, kibice Białej Gwiazdy pojawili się na stadionie Siarki Tarnobrzeg pod eskortą policji.

Podopieczni Mariusza Jopa już na początku rywalizacji zostali zaskoczeni przez trzecioligowca. Na wysokości zadania stanął jednak Anton Cziczkan. Chwilę później Białorusin zatrzymał groźne uderzenie Giorgiego Ivaniadze z lewej strony boiska. Po nieudanych próbach piłkarzy Siarki, do akcji wkroczył kapitan ekipy z Krakowa – Alan Uryga. Stoper po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zmarnował doskonałą szansę i z bliskiej odległości trafił wprost w Mateusza Białka. Następnie faworyci przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, a ich poczynania poskutkowały pierwszą bramką. W pole karne dośrodkował James Igbekeme. Tam znakomicie zachował się Angel Rodado. Hiszpan przygotował sobie piłkę do strzału głową, a następnie uderzył lewą nogą i Białek był bez szans. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Remontada w Tarnobrzegu

Tuż po zmianie stron, Rodado przejął futbolówkę na własnej połowie i nieatakowany podciągnął akcję pod pole karne gospodarzy. Następnie prostopadłym podaniem obsłużył Łukasza Zwolińskiego, który umiejętnie wbiegł pomiędzy trzech obrońców Siarki i stosunkowo lekkim strzałem przełamał ręce Białka. Zaledwie dwie minuty później podopieczni Dariusza Kantora zdobyli bramkę kontaktową. Bartosz Jaroch przegrał pojedynek na lewym skrzydle. Piłka trafiła pod nogi Daniela Lisowskiego, który technicznym uderzeniem wpisał się na listę strzelców.

Gospodarze poszli za ciosem i w 68. minucie do wyrównania doprowadził Kosei Iwao. Uryga zanotował fatalną w skutkach stratę. Prawym skrzydłem popędził natomiast Kamil Ogorzały i dośrodkował wprost na nogę Japończyka, który strzałem z woleja umieścił futbolówkę pod poprzeczką bramki Wisły. 13-krotni mistrzowie kraju kończyli mecz w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą, a konsekwencji czerwoną, kartkę obejrzał Wiktor Biedrzycki.

Wisła Kraków z awansem

Gdy kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Tarnobrzegu przygotowywali się do dogrywki, obrońcy trofeum zadali decydujący cios. Rafał Mikulec dośrodkował w pole karne. Tam futbolówkę zgrał Rodado i obsłużył w ten sposób podaniem Urygę. Kapitan strzałem głową wprowadził Wisłę do 1/8 finału.

Siarka Tarnobrzeg – Wisła Kraków 2:3 (0:1)
Bramki: 49′ Lisowski, 68′ Iwao – 37′ Rodado, 47′ Zwoliński, 89′ Uryga
Żółte kartki: D. Lisowski, Jodłowski, Czajkowski, P. Lisowski – Biedrzycki, Rodado, Biedrzycki, Carbo
Czerwona kartka: Biedrzycki

Siarka: Białka – Misztal, Bracik, Woś, Czajkowski – D.Lisowski, Jodłowski, P.Lisowski – Ogorzały, Ivaniadze – Iwao

Wisła: Cziczkan – Jaroch, Biedrzycki, Uryga, Mikulec – Igbekeme, Sukiennicki – Alfaro, Rodado, Baena – Zwoliński