HomeTenisMagdalena Fręch w ćwierćfinale WTA 1000 w Wuhan. Co za mecz Polki!

Magdalena Fręch w ćwierćfinale WTA 1000 w Wuhan. Co za mecz Polki!

Magdalena Fręch pokonuje Beatriz Haddad 6:3, 6:2. W kolejnej rundzie zagra z Aryną Sabalenką. Świetny mecz 26-latki.

Magdalena Fręch

Associated Press / Alamy Stock Photo

Wielki mecz Magdaleny Fręch

W czwartkowe popołudnie w ramach turnieju WTA 1000 w Wuhan zmierzyły się ze sobą Magdalena Fręch oraz Beatriz Haddad Maia. Polka przystąpiła do tego starcia po wygranej z Emmą Navarro. Brazylijka z kolei zwyciężyła z Veroniką Kudermetową.

Pierwszy set rozpoczął się bardzo dobrze dla Magdaleny Fręch. 26-latka prowadziła nawet 5:0 w gemach. Brazylijka po gorszym momencie, wróciła jednak do meczu i sprawiła Polce bardzo duże problemy. Ostatecznie po przegraniu trzech gemów, Fręch wygrała pierwszego seta 6:3.

W drugim secie Fręch pomimo straty pierwszego gema zagrała bardzo dobrze. 26-latka szybko odwróciła wynik i ostatecznie wygrała całe spotkanie 6:3, 6:2.

Magdalena Fręch w kolejnej rundzie WTA 1000 w Wuchan zmierzy się z Białorusinką Aryną Sabalenką. Będzie to zdecydowanie trudniejsze starcie niż czwartkowy mecz z Brazylijką, ponieważ kolejna rywalka Polki obecnie zajmuje drugie miejsce w rankingu.

Fręch i Linette dostaną nagrodę po turnieju w Wuhan. Ta kwota może robić wrażenie!