HomePiłka nożnaWłochy czekają na hit. To ich egzamin dojrzałości

Włochy czekają na hit. To ich egzamin dojrzałości

Źródło: Kanał Sportowy

Włoska prasa określa czwartkowy mecz ich reprezentacji z Belgią mianem egzaminu dojrzałości – mówi Marcin Nowomiejski w Kanale Sportowym. Oczekują oni zdecydowanej reakcji zespołu po klęsce na EURO 2024.

Włosi muszą pokazać jakość

Reprezentacja prowadzona przez Luciano Spalettiego zawiodła na tegorocznych Mistrzostwach Europy. W czterech rozegranych meczach odnieśli tylko jedno zwycięstwo – z Albanią w fazie grupowej. Przegrali następnie z Hiszpanią, zremisowali z Chorwacją i ponownie doznali smaku porażki w 1/8 finału, odpadając ze Szwajcarią. Włoskie media czekając na czwartkowy hit z Belgią wymagają od kadry narodowej utrzymania dobrej dyspozycji z wrześniowej przerwy na reprezentacje.

To dla Włochów bardzo ważny mecz, bo oni chcieliby powtórzyć sukces z Paryża. Wtedy niespodziewanie pokonali Francuzów 3:1 tracąc pierwszą bramkę w pierwszej minucie. Biorąc pod uwagę skąd przychodzą Włosi i to, że chcą oni zmazać wizerunek ofiary, tych wiecznie niedociągających zawodników – mówił ekspert i komentator “Eleven Sports” podczas programu “Tylko Sport”.

Mówię między innymi o tej ostatniej klapie na EURO, przecież Luciano Spaletti przejmujący kadrę Italii dał duże nadzieje w narodzie, a później wszystko uderzyło z hukiem o ziemię, gdy Włochów wyjaśnili Szwajcarzy i tym bardziej Hiszpanie. Włoska prasa określa ten mecz egzaminem dojrzałości, sprawdzianem maturalnym – zakończył Marcin Nowomiejski.

Nieszczęśliwy jubileusz Jacka Zielińskiego. Piast wygrywa w Kielcach [WIDEO]
Barcelona ma wymarzone wzmocnienie. Na transfer trzeba jednak poczekać… kilka lat!
Superpuchar Hiszpanii. Poznaliśmy oficjalne miejsce i datę rozegrania turnieju
Starcie Korony z Piastem szczególne dla Jacka Zielińskiego. To jego 400. mecz w Ekstraklasie
Bayern walczy z Manchesterem City o piłkarza. Bawarczycy gotowi wyłożyć prawdziwą fortunę!
Ter Stegen się nie poddaje. FC Barcelona przekazała dobre wieści
Luis Suarez zabrał głos na temat swojej przyszłości. Wyraził się bardzo jasno!
Gikiewicz tego się nie spodziewał. Co zaskoczyło bramkarza po powrocie do Polski?