HomePiłka nożnaWayne Rooney przegiął! Może mieć spore problemy

Wayne Rooney przegiął! Może mieć spore problemy

Źródło: BBC

Wayne Rooney jest obecnie trenerem Plymouth Argyle. Anglik podczas ostatniego meczu obejrzał jednak czerwoną kartkę i miał użyć obraźliwych słów w stronę arbitra. Jak przekazuje “BBC” trener usłyszał przez to zarzuty ze strony angielskiego związku.

Wayne Rooney

PA Images / Alamy

Rooney użył słów powszechnie uważanych za obraźliwe

Wayne Rooney niegdyś był kapitalnym zawodnikiem i jednym z liderów Manchesteru United. Anglikowi jednak gra wychodziła znacznie lepiej niż przygoda trenerska. Pomimo ostatnich niepowodzeń legendarny napastnik nie zamierza się jednak oddawać i wciąż pracuje jako szkoleniowiec. Jego obecnym zespołem jest Plymouth Argyle grające w Championship.

Ekipa The Pilgrims nie rozpoczęła obecnego sezonu najlepiej, ale w ostatnim czasie poprawiła swoje wyniki. Zespół Rooneya po dziewięciu meczach znajduje się na 14. miejscu w tabeli z dorobkiem 11 punktów. Plymouth ostatnio zdołało nawet wygrać 2:1 z Blackburn Rovers. Pełnych 90 minut przy linii bocznej nie spędził jednak Rooney.

Anglik nieco zagotował się po wyrównującej bramce Blackburn w 86. minucie. Arbiter spotkania zdecydował się pokazać trenerowi czerwoną kartkę i wyrzucił go z boiska. Ostatecznie Plymouth strzeliło jeszcze gola na 2:1 w doliczonym czasie gry i zgarnęło trzy punkty, ale zachowanie menedżera The Pilgrims prawdopodobnie nie ujdzie mu na sucho.

“BBC” poinformowało, że angielski związek postanowił wziąć zachowanie Rooneya pod lupę. Trenerowi zarzuca się użycie wulgarnych lub obraźliwych słów w stronę sędziego. Jest również oskarżony o nieodpowiednie zachowanie po ujrzeniu czerwonej kartki. 38-latek ma czas do 15 października, aby odpowiedzieć na zarzuty. Jeśli jego wytłumaczenie nie okaże się wystarczające, to najpewniej czeka go kara w postaci grzywny lub nawet zawieszenia.

Rooney przed podpisaniem kontraktu z Plymouth Argyle pracował także jako trener Derby County, D.C. United oraz Birmingham City.