HomePiłka nożnaLewandowski z kolejnym dużym wyróżnieniem. Znalazł się w XI tygodnia

Lewandowski z kolejnym dużym wyróżnieniem. Znalazł się w XI tygodnia

Źródło: LGdS

Robert Lewandowski potrzebował zaledwie 25 minut w meczu z Deportivo Alaves, aby ustrzelić swojego drugiego hat-tricka w barwach FC Barcelony. 36-latek został dzięki temu wyróżniony przez dziennik “La Gazzetta dello Sport” i umieszczony w najlepszej XI tygodnia w Europie.

Robert Lewandowski

Znakomita forma Lewandowskiego

Tuż przed październikową przerwą na reprezentację kapitan polskiej kadry potwierdził, że w obecnym sezonie w dalszym ciągu znajduje się w znakomitej dyspozycji strzeleckiej. 36-latek był decydującą postacią FC Barcelony w wyjazdowym starciu z Deportivo Alaves, strzelając w nim hat-tricka.

Popis na Mendizorrozie był jednocześnie kolejnym w tym sezonie potwierdzeniem, że mimo upływu lat, Lewandowski wcale nie zamierza schodzić ze sceny. Hat-trick z Alaves dał mu ponadto miejsce w wyróżnionych przez dziennik “La Gazzetta dello Sport”.

Duże wyróżnienie Lewandowskiego

Włoska gazeta umieściła kapitana reprezentacji Polski w gronie najlepszych piłkarzy ostatniego tygodnia w czołowych europejskich ligach. Jego nominacja była bezdyskusyjna – zasłużył na nią strzeleniem trzech goli w ciągu zaledwie 25 minut.

Oprócz 36-latka, w najlepszej XI tygodnia znalazł się chociażby David de Gea, który obronił dwa rzuty karne w meczu Fiorentiny z Milanem, Federico Valverde z Realu Madryt, Mateo Kovacić z Manchesteru City czy Marcus Thuram z Interu Mediolan, który również ustrzelił hat-tricka (Inter 3:2 Torino).

Jagiellonia straci ważne ogniwo? Sytuacja nie jest łatwa
Hiszpańskie media po meczu Real Madryt – Borussia Dortmund! Wszyscy piszą tylko o jednym