HomePiłka nożnaRoma podjęła decyzję w sprawie Zalewskiego. Ivan Jurić potwierdza!

Roma podjęła decyzję w sprawie Zalewskiego. Ivan Jurić potwierdza!

Źródło: DAZN

W meczu z Monzą Nicola Zalewski wrócił do składu AS Romy. Trener Giallorossich Ivan Jurić stwierdził, że reprezentant Polski zagrał dobry mecz. Chorwat zdradził też, jak może wyglądać przyszłość Zalewskiego w klubie ze stolicy Włoch.

Nicola Zalewski

dpa picture alliance / Alamy

Jurić nie szczędził pochwał pod adresem Zalewskiego

Na początku sezonu 2024/25 można było mieć obawy o formę Nicoli Zalewskiego. 22-latek został odsunięty od pierwszego składu przez władze Romy. Klubowi ze stolicy Włoch nie spodobało się to, że wystawiony na listę transferową piłkarz odrzucił oferty z PSV i Galatasaray.

Wydaje się jednak, że najgorsze już za Zalewskim. Po nadrobieniu zaległości treningowych młody skrzydłowy wrócił do składu na mecz z Monzą. Przed pierwszym gwizdkiem trener Giallorossich Ivan Jurić podzielił się przełomowymi wiadomościami w sprawie Polaka.

– Zalewski zaczął rozmawiać z klubem na temat przedłużenia kontraktu. Zawsze z nami trenował, więc chcemy go zatrzymać. Miejmy nadzieję, że wszystko skończy się dobrze. On może nam dać szybkość w sytuacjach 1v1, a tego nam brakowało – powiedział Chorwat w rozmowie ze stacją DAZN.

Nicola Zalewski pojawił się na murawie już w 20. minucie meczu. Polak zastąpił kontuzjowanego Stephana El Shaarawy’ego. Po zakończeniu spotkania Ivan Jurić pokusił się o ocenę występu 22-latka.

– Zalewski, Baldanzi i Pizilli weszli na boisko z wielką energią, dużo nam dali. Mamy szczęście, że Zalewski wrócił, teraz zobaczymy, co ze Stephanem – stwierdził.

Tym samym reprezentant Polski wrócił do gry po ponad miesięcznej przerwie. Giallorossi nie potrafili jednak pokonać Monzy. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, co sprawia, że posada Ivana Juricia jest jeszcze bardziej zagrożona. Włoskie media spekulują, że były trener Torino wkrótce straci pracę.

Arsenal ma kłopot przed hitem z Liverpoolem! Nieoczekiwana szansa dla Kiwiora?
Juventus nie płacze po Szczęsnym. Fenomenalny występ Perina!
Skorupski zaskoczony, Urbański bez błysku. Polski duet z Bolonii do domu wraca na tarczy
Real Madryt dokonał remontady. Wielki wieczór Viniciusa na Bernabeu!
PSG z kolejnym niepowodzeniem w Lidze Mistrzów. Było blisko sensacji [WIDEO]
Arsenal skromnie wygrał z Szachtarem! Zadecydował gol samobójczy [WIDEO]
Real Madryt odrabia straty! Borussia Dortmund traci dwubramkowe prowadzenie
Borussia Dortmund zaskoczyła Real Madryt. Dwa błyskawiczne ciosy (WIDEO)
Bayern Monachium straci kluczowego piłkarza? Niejednoznaczna wypowiedź gwiazdy!
Piłkarz Monaco huknął w książęcym stylu. Cudowna bramka w Lidze Mistrzów [WIDEO]