HomePiłka nożnaCo za początek meczu Śląsk – Cracovia! Trzy bramki w 20 minut [WIDEO]

Co za początek meczu Śląsk – Cracovia! Trzy bramki w 20 minut [WIDEO]

Źródło: Kanał Sportowy

Śląsk Wrocław prowadzi 2:1 z Cracovią w meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gospodarze w zaledwie osiem minut zadali dwa szybkie ciosy rywalom, ale goście szybko złapali kontakt. Śląsk walczy o swoje pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Śląsk - Cracovia

Sipa US / Alamy Stock Photo

Świetny start Śląska

Gospodarze pierwszą bramkę zdobyli już w 2. minucie spotkania. Autorem trafienia był Simeon Petrov, który świetnie wykorzystał dośrodkowanie Petra Schwarza i strzałem z głowy pokonał bramkarza gości. Zanim Cracovia zdążyła się otrząsnąć po stracie pierwszej bramki, Śląsk zdobył już drugą. Tym razem do siatki trafił Tommaso Guercio, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i znalazł się w odpowiednim miejscu o właściwym czasie. Po jego dobitce piłka znalazła. się w siatce, a gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie.

Cracovia mimo otrzymania dwóch szybkich ciosów nie złożyła broni i w 21. minucie złapała kontakt. Rzut karny wykorzystał Benjamin Kallman, dla którego było to piąte trafienie w tym sezonie. Za sprawą bramki Fina podopieczni Dawida Kroczka mogą myśleć nawet o zgarnięciu pełnej puli punktów w tym spotkaniu.

Dla Śląska może być to pierwsze zwycięstwo ligowe w tym sezonie. Ostatni raz podopieczni Jacka Magiery w ekstraklasie zdobyli trzy punkty 25 maja.