HomePiłka nożnaWpadka Borussii Dortmund. Sahin i Piszczek nie będą zadowoleni.

Wpadka Borussii Dortmund. Sahin i Piszczek nie będą zadowoleni.

Borussia Dortmund znów straciła punkty w Bundeslidze. Gracze BVB przegrali 1:2 w wyjazdowym meczu z Unionem Berlin. Trener Nuri Sahin i jego asystent Łukasz Piszczek mają się nad czym zastanawiać.

Union Berlin - Borussia Dortmund

dpi picture alliance / Alamy

Union zaskoczył Borussię

Do stolicy Niemiec przyjechała ekipa, która mogła pochwalić się jedenastoma bramkami w ostatnich dwóch meczach. Mimo tego Union potrafił postawić się Borussii Dortmund. Gospodarze próbowali przejąć inicjatywę niemal od początku meczu. Na jakiekolwiek zagrożenie pod bramką Frederika Ronnowa trzeba było czekać aż do 19. minuty, gdy umiejętności Duńczyka przetestował Yan Couto.

Podopieczni Nuriego Sahina nie poszli jednak za ciosem. Jakby tego było mało, kilka minut później Nico Schlotterback sfaulował Benedicta Hollerbecha we własnym polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Kevin Vogt. Co ciekawe, doświadczony obrońca czekał na to trafienie od… dziesięciu lat.

Po golu Vogta zespół z Dortmundu długo nie mógł się otrząsnąć. Dopiero pod koniec pierwszej połowy szanse na zdobycie bramki miał Serhou Guirassy, a także Emre Can. Gracze Borussii mogą żałować swoich sytuacji – zwłaszcza, że w 45. minucie prowadzenie Unionu podwyższył Yorbe Vertessen. Belg popisał się ładnym strzałem zza pola karnego po rzucie rożnym.

Borussia starała się wrócić do gry

Na początku drugiej odsłony meczu Borussia wreszcie zabrała się za odrabianie strat. Po świetnej kontrze gola na 1:2 mógł strzelić Maximilian Beier. Reprezentant Niemiec trafił jednak prosto w bramkarza zespołu z Berlina. Dortmundczycy dopięli swego w 62. minucie. Bramkę kontaktową dla swojej drużyny zdobył Julian Ryerson, a więc były piłkarz Unionu Berlin.

Piłkarze Borussii mieli więc pół godziny na to, by doprowadzić do wyrównania. Przebicie się przez szyki obronne Unionu okazało się jednak być sporym wyzwaniem. Choć ekipa prowadzona przez Nuriego Sahina miała swoje sytuacje, to samo można powiedzieć o graczach gospodarzy. Końcowy rezultat nie uległ zmianie. Tym samym Borussia przegrała dwa z trzech ostatnich meczów Bundesligi. Zespół z Dortmundu obecnie zajmuje siódmą pozycję w tabeli ligi niemieckiej.

Union Berlin – Borussia Dortmund 2:1

Gole: Vogt 26′, Vertessen 45′ – Ryerson 62′

Żółte kartki: Vogt, Jeong, Rothe, Trimmel – Schlotterbeck, Sabitzer, Anton, Bensebaini

Wyjściowy skład Unionu: Ronnow – Doekhi, Vogt, Leite – Trimmel, Kemlein, Khedira, Rothe – Jeong, Hollerbach, Vertessen

Wyjściowy skład Borussii: Kobel – Couto, Anton, Schlotterbeck, Ryerson – Can, Gross – Beyer, Brandt, Gittens – Guirassy