HomePiłka nożnaPululu zachwycił w meczu z Kopenhagą. Żewłakow był pod dużym wrażeniem

Pululu zachwycił w meczu z Kopenhagą. Żewłakow był pod dużym wrażeniem

Źródło: Kanał Sportowy

Afimico Pululu został bohaterem Jagiellonii BIałystok w jej meczu z FC Kopenhaga. Jego piękny gol sprawił, że mistrzowie Polski uwierzyli w możliwość pokonania duńskiej ekipy, co zresztą później się wydarzyło. Nie dziwota, że napastnikiem zachwycał się potem Marcin Żewłakow w programie “Kanału Sportowego”.

Marcin Żewłakow i Afimico Pululu z Jagiellonii Białystok

Kanał Sportowy + Zuma Press Inc / Alamy

Pululu zachwycił Żewłakowa

Afimico Pululu przybył do Jagiellonii Białystok jeszcze przed poprzednim sezonem. Choć Francuz wcale nie zdobywa goli seryjnie, to jednak kilka razy udało mu się pokonać bramkarza w kluczowym momencie dla Dumy Podlasia. Nie inaczej było w meczu mistrzów Polski z FC Kopenhagą.

Napastnik błysnął w efektowny sposób, dając swojej drużynie impuls, który potem niespodziewanie poniósł Jagiellonię do zwycięstwa 2:1 nad zdecydowanie wyżej notowanym rywalem. Francuz trafił bowiem do siatki w momencie, kiedy zespół z Danii dosłownie gniótł podopiecznych Adriana Siemieńca. Na początku drugiej połowy 25-latek zmienił jednak bieg wydarzeń. W 51. minucie spotkania Pululu strzelił Kopenhadze gola, który w tamtym momencie dał Jagiellonii remis 1:1.

Błyskotliwe zagranie docenił później Marcin Żewłakow w programie “Kanału Sportowego”. – Czy Pululu mógł zrobić coś innego? Chwała dla niego, że jego wyobraźnia i umiejętności techniczne pozwoliły mu, aby wpaść na taki pomysł i zaryzykować. Czasami piłkarze mają jakiś pomysł, ale myślą: “Za trudne, zbyt ekstrawaganckie”. A Pululu ma ochotę przyjąć piłkę, to sobie przyjmie. Ma ochotę zagrać krzyżakiem, to zagra. To była jedyna możliwość, aby tę akcję jakoś skończyć – stwierdził ekspert.

Oglądaj program “Tylko Sport”, w którym więcej o niespodziewanych zwycięstwach Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok:

Hiszpanie już wiedzą, że Szczęsny pali! “To nie jest 19-latek…”
Magiera chce załatwić sprawę po męsku. Trener jest gotów założyć się o wielkie pieniądze